Według ECDC Hiszpania, Francja, Włochy i Polska to jedne z najbezpieczniejszych miejsc docelowych

Europejskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (ECDC) Hiszpania, Francja, Włochy i Polska należą do najbezpieczniejszych krajów UE, do których można podróżować, ponieważ od kilku tygodni mają najniższy wskaźnik zakażeń.

Według najnowszych danych gromadzonych co tydzień i publikowanych przez ECDC, w większości regionów wymienionych krajów stwierdzono mniej niż 50 zakażeń koronawirusem na 100 000 osób, a wynik pozytywnych testów wynosi mniej niż cztery procent. W Stanach Zjednoczonych. Ostatnie dwa tygodnie.

Dlatego wszystkie wymienione poniżej obszary są obecnie zielone:

  • Części Włoch: Apulia, Molise, Abruzja, Umbria, Cerdina, Piamonte, Liuria, Lombardia, Friuli-Wenecja Julijska
  • Obszary Francji: Bretania, Normandia, Hots-de-France, Grand Estate, Borgon-Fran-ois-Comte, Center-Wall de Lower, Nueva Aquitania
  • Obszary Hiszpanii: Galicja, Asturia, Castilla o Leன்n, Estremadura, Andaluzja, La Rioja, Nawarra, Murcja, Walencja
  • Części Polski: Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Baja Silesia, Opole Silesia, Pequeña Polonia, Bajos Crpatos, Provincia de Santa Cruz, Łódź

Oznacza to, że podróżnych nie można już zachęcać do podróżowania do krajów lub za granicę, zwłaszcza w wyżej wymienionych obszarach, gdzie ryzyko infekcji jest według SchengenVisaInfo.com stosunkowo niskie.

To dobra wiadomość dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy planują podróż w okresie jesienno-zimowym, ponieważ po przyjeździe nie zostaną poproszeni o przestrzeganie zasad wjazdu. Wróć do swojego kraju, gdy te obszary znajdą się na liście bezpiecznych obszarów.

Ponadto każdy podróżny może podróżować do tych krajów bez przestrzegania zasad testowania i samoizolacji, jeśli może udowodnić, że został w pełni zaszczepiony przeciwko wirusowi lub że wyzdrowiał. Jednak w szczególnych przypadkach mogą być nadal zobowiązani do spełnienia innych wymagań, takich jak wypełnienie formularza rejestracyjnego.

W związku z tym, aby uniknąć dezinformacji i niedogodności, każdy powinien przed podróżą sprawdzić zasady wjazdu do kraju docelowego.

Jednym z głównych powodów, dla których wiele części Hiszpanii, Francji, Włoch i Polski znalazło się na zielonej liście, był sukces krajowej kampanii szczepień. Ponadto obowiązek posiadania legitymacji zdrowotnej COVID-19 w celu uzyskania pomocy w różnych lokalizacjach odgrywa fundamentalną rolę w poprawie stanu epidemiologicznego.

Obecnie certyfikacja cyfrowa UE COVID-19 jest obowiązkowa dla wszystkich osób, w tym turystów poszukujących dostępu do rozległej Italian Green Pass, barów, kawiarni, restauracji, teatrów, muzeów, wydarzeń sportowych, parków rozrywki i konferencji. . I m.in. spotkania. Ponadto przepustka jest obowiązkowa dla każdego, kto chce skorzystać z dowolnego środka transportu.

Podobnie wszystkie osoby, które chcą podróżować do Francji, muszą posiadać ważny certyfikat cyfrowy UE COVID-19 lub inny równoważny, potwierdzający, że zostały zaszczepione, wyleczone lub uzyskały wynik negatywny w ciągu ostatnich 48 godzin, ponieważ kraj ten ma kartę zdrowia dla osób dostęp do większości miejsc i usług.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *