Według nowych badań zmęczenie lekarza osiągnęło alarmujący poziom

Według nowych badań zmęczenie lekarza osiągnęło alarmujący poziom

Lekarze byli nierównomiernie dotknięci wczesnymi stadiami epidemii. Ponieważ lekarze medycyny ratunkowej i lekarze rodzinni pracują przez całą dobę, stale narażeni na Covid-19, wielu lekarzy innych specjalności było w stanie dotrzeć do swoich pacjentów z wizytami telezdrowia i spędzić więcej czasu z rodzinami. W połączeniu z potencjalnym optymizmem, że najgorsza z pandemii minęła, wzrost liczby pracy zdalnej może wyjaśniać, dlaczego wskaźniki wyczerpania emocjonalnego wśród lekarzy ankietowanych w połowie 2020 r. spadły do ​​najniższego poziomu od czasu rozpoczęcia badania w 2011 r.

Ale dwa i pół roku po epidemii najnowsze badanie wykazało ogólny spadek zdrowia psychicznego.

Badanie wykazało również, że niektórzy lekarze byli bardziej przytłoczeni, w tym ci, którzy praktykują medycynę ratunkową, medycynę rodzinną i pediatrię, a także ogólnie ginekolodzy. Dr Chanvelt powiedział, że może to być spowodowane brakiem usług zdrowia psychicznego. „Mają 10 minut na opiekę nad pacjentami. Nie ma psychiatry ani terapeuty, do którego można by ich skierować, ponieważ nasz system opieki zdrowotnej jest przytłoczony” – powiedział.

Dr Chanavelt powiedział, że wzrost zmęczenia jest prawdopodobnie połączeniem nowych problemów i zaostrzenia starych. Na przykład duża liczba wiadomości otrzymywanych przez lekarzy dotyczyła elektronicznej dokumentacji medycznej pacjentów ciasny link Aby zwiększyć zmęczenie przed pandemią. Po pandemii liczba listów od pacjentów przychodzących do lekarzy w koszach, zamknięty system wiadomości dla służby zdrowia, O 157 procent.

Lekarze jako ważne kwestie wymieniali upolitycznienie nauki, niepełne zatrudnienie i dyskredytowanie pracowników służby zdrowia. W jednym badaniu opublikowanym w 2021 r. 23 procent lekarzy wspomniany W ciągu ostatniego roku byli zastraszani, zastraszani lub nękani przez swoich pacjentów w pracy.

Dr Sexton dodał: „Z nadzieją wiemy, że istnieją proste interwencje, które mogą mieć tak samo pozytywny wpływ na samopoczucie, jak pandemia miała negatywny wpływ. Tak więc, podczas pandemii było gorzej, ale tak jest nie tak źle, że nie wiemy, jak to naprawić.”

„Wszystkie rozwiązania idą wspólną ścieżką: łączą ludzi z ich najbardziej znaczącymi czynnościami” – powiedział dr West, który prowadził badania nad sposobem walki z wypaleniem wśród pracowników służby zdrowia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *