Węgierscy i polscy rolnicy protestują przeciwko ukraińskiemu importowi

Węgierscy i polscy rolnicy protestują przeciwko ukraińskiemu importowi

Nawołują do zakończenia umowy o wolnym handlu z Ukrainą, ale Komisja Europejska planuje przedłużenie jej o kolejny rok.

Reklama

W całej Europie trwają mobilizacje chłopskie. Na Węgrzech grupa rolników wyszła na ulice i protestowała Przeciwko bezcłowemu importowi ukraińskich towarówCoś, czemu sprzeciwiało się wielu rolników w Polsce.

Te demonstracje miały miejsce W północno-wschodnich Węgrzech i południowo-wschodniej PolsceDwa punkty o szczególnym znaczeniu, gdyż położone są na obszarze przejść granicznych z Ukrainą.

Protestujący przyjechali na ten protest swoimi pługami. Na Węgrzech ustawiają się na jednej z głównych dróg prowadzących na Ukrainę. W Polsce posunęli się o krok dalej Przecina kilka głównych dróg granicy.

UE jest na celowniku rolników.

Wielu protestujących w tych dwóch krajach Obwinia Brukselę Ich zdaniem trudności sektora i Unii Europejskiej są widoczne.

Impulsem do tej mobilizacji była tak naprawdę propozycja Komisji Europejskiej dotycząca bezcłowego importu ukraińskich i mołdawskich produktów rolnych. Planują przedłużyć go o kolejny rokCoś, czemu sprzeciwia się większość obszarów wiejskich w Europie Środkowej.

Imre Rácz, jeden z rolników protestujących na Węgrzech, upiera się, że większość ich problemów wynika z „biurokratycznego narzucania UE” i twierdzi, że „wina” leży przybycie ukraińskich towarów. Trudności na rynku Język węgierski”.

Premier zachęca do mobilizacji przeciwko wolnemu handlowi na Węgrzech Towarzystwo RolniczeJest zastępcą Fideszu, partii rządzącej.

The Brak korzyści To doprowadziło polskich rolników do stwierdzenia, że ​​do rozwiązania sytuacji wystarczą środki polityczne. Jeden z protestujących w tym kraju twierdzi, że poszedł protestować, ponieważ chcieli „zarobić na życie”. „Nasze ziarno jest naszym ziarnem i Rząd powinien przestać pochodzić z Ukrainy„, zdanie.

Również w Hiszpanii rolnicy nadal protestują, blokując drogi i demonstrując

W Hiszpanii protesty w sektorze wiejskim trwają w różnych częściach kraju, choć z innych powodów. Tutaj pojawia się obawa Import z MarokaBiurokracja i brak świadczeń.

To był piątek Zamknięcia dróg W co najmniej pięciu wspólnotach autonomicznych. Ponadto organizacje rolnicze wezwały do ​​demonstracji w Bilbao, Badajoz lub Zamora.

Zagrozili także protestem podczas ceremonii wręczenia nagród Goya, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Valladolid. Przypomina to zachowanie rolników we Włoszech, gdy w trakcie transmisji udało im się odczytać ich żądania, aby publiczne radio TV Italiana zorganizowało wydarzenie po groźbach, że zepsują obchody odbywającego się w ten weekend festiwalu w San Remo. .

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *