Węgry atakują UE, proszą państwa członkowskie o „poszanowanie” po wojnie z Polską

Madryt, 14 października. (Prasa Europa) –

Węgry zaatakowały w ten czwartek Unię Europejską, wzywając państwa członkowskie do „respektowania” politycznego pulsu między Brukselą a Warszawą, który nasilił napięcia po orzeczeniu polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Prawo UE jest ważniejsze niż prawo krajowe.

Węgierska minister sprawiedliwości Judith Varga zauważyła, że ​​Budapeszt wysłał list do kluczowych polityków europejskich w sprawie konstytucyjnej decyzji w sprawie „Polksitu”.

W wiadomości na swoim koncie na Twitterze Varga przekonywał, że „instytucje UE mają obowiązek szanować tożsamość narodową państw członkowskich, która jest integralną częścią ich podstawowego porządku politycznego i konstytucyjnego”.

Premier Węgier Victor Orban już świętował i wyraził poparcie dla Polski, oskarżając Europę o nadużywanie wyroku i o „nadużycie instytucji europejskich”.

W rzeczywistości prezydent podpisał edykt potępiający to jako „próby uzurpowania sobie terytoriów, które nigdy nie zostały zabezpieczone bez uprzedniej zmiany traktatów UE i poprzez dorozumiane rozszerzenie uprawnień”.

Napięcia między Warszawą a Brukselą narastają w ostatnich miesiącach, a główna partia rządowego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) proponuje możliwość podjęcia „drastycznych” działań w obliczu nasilonego politycznego pulsu. Kraj należący do UE nie został jeszcze upoważniony do przekazania 23,9 mld euro uwzględnionych w planie naprawy po epidemii.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *