Węgry i Polska tymczasowo zakazały importu produktów rolnych z Ukrainy

Węgry i Polska tymczasowo zakazały importu produktów rolnych z Ukrainy

Węgry i Polska tymczasowo zakazały importu produktów rolnych z UkrainyPrasa europejska

rządy Węgry I Polska W sobotę ogłosił zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy Do 30 czerwca.

„Rząd zobowiązuje się do reprezentowania interesów węgierskich rolników i podobnie jak Polska wprowadzi czasowy zakaz importu w przypadku braku skutecznych działań ze strony UE. Zboża i nasiona oleiste z Ukrainy I trochę produktów rolnych na Węgry” – powiedział węgierski minister rolnictwa Istvan Nagy.

Nagy argumentował, że jeśli obecne tendencje się utrzymają, ukraińscy rolnicy poniosą „ogromne szkody”, ponieważ Ukraina stosuje metody niestosowane w UE, pozwalające na masową produkcję po niskich cenach. „za mało” Według polskiej stacji Polskiego Radia.

Do końca obowiązywania zakazu węgierski rząd planuje inne rozwiązania.

Ze swojej strony polski minister rolnictwa Robert Delus zadeklarował, że rząd jest „otwarty” na dyskusję i rozwiązanie tej kwestii po tym, jak Ukraina zaproponowała spotkanie w celu jej rozwiązania.

Zawarte na liście przedmiotów zabronionych Zboża, cukier, pasze, nasiona, chmiel, len, konopie, owoce, warzywaPrzetwory owocowo-warzywne, wino, wołowina, cielęcina, mleko i przetwory mleczne, wieprzowina, jagnięcina, jaja, drób, alkohol etylowy pochodzenia rolniczego, produkty pszczele, żywcem wieprzowe, konie, bydło i mięso z uboju.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *