Węgry zamiatają scenę w Madrycie

Węgry i Rumunia były największymi zwycięzcami trzeciego etapu przedeuropejskiego która odbyła się w Madrycie i która posłużyła jako sito dla kontynentalnej imprezy w Krakowie (Polska) w czerwcu. Ponad trzydzieści krajów i 170 uczestników bawiło się w Teqball w Jalore Sports Centre przez cztery dni, których kulminacją była obecność Węgrów i Rumunów w pięciu rozegranych finałach, pojedynczych, podwójnych i mieszanych.

Węgrzynki Ana Isak i Kristina Axe otworzyły finał kobiet. Izaak wygrał 12:5 w pierwszym secie i 12:9 w drugim. Po nich przyszła kolej na Rumuna Abora Georgedica i Adama Blazovicia, ze zwycięstwem aktualnego mistrza świata, 23-letniego młodzieńca, który zapowiada się na jedną z wielkich gwiazd tego sportu. Abor pokonał Al-Majri w dwóch setach 12-11, 12-9. Gyorgydeak już pakuje walizki przed wyjazdem na MARCA Sport Weekend w przyszły weekend, który odbywa się w Maladze.

Trzecim finałem w deblu kobiet był Vícsek i jego partner P. Pechy Z K. Barabasim i K. transmitowano mecz finałowy, w którym Panik i Axe zdobyli złoto w dwóch setach (7-12 i 5-12).

Wow

Finał miał zakończyć eliminacje w deblu mężczyzn i dwukrotnie reprezentować Węgry. Katz i Panik kontra Blazovic i Paco, którzy potrzebowali tie-breaka w trzecim secie: 12-9, 6-12, 12-4. Emocjonujący finał do ostatniej kropli przeniósł się na trybuny Centrum Sportu. „Jesteśmy zadowoleni z tego etapu w Hiszpanii. Krok po kroku Teqball zdobywa miejsce, na jakie zasługuje, a jesienią chcemy utworzyć regionalne stowarzyszenia, które mają obiekty do uprawiania tej dyscypliny we wszystkich miejscach, w których chcesz. Chcę poprowadzić ten kraj do być pierwszym i rywalizować na wysokim poziomie” – zaznaczyła po zakończeniu turnieju Carole Hentzi, przyszła prezes Hiszpańskiej Federacji Teqball.

Hiszpanię reprezentowały trzy drużyny który w deblu mężczyzn rywalizował z parą w składzie Aitor Vives i Silvia Ferrer – to także singiel – z zawodnikiem Terrassy i Javierem Asensio.

W mieszance para pokonała Hiszpanów w 1/8 finału Z francuską parą Amelie Julien i Hugo Rabieux 5-12, 5-12. Dublet w trzydziestym drugim meczu z Węgrami Balazsem Velkeyem i Somą Cseri z bilansami 4-12 i 2-12.

W grze pojedynczej mężczyzn fazę grupową przegrał Javier Asensio Z Rumunem Peterem Gergelim 1:12, 6:12. Ostatecznie w 1/8 finału kobiet pokonała Polkę i aktualną wicemistrzynię świata Polinę Lesak 11-12, 9-12. Sylvia prawie została zaskoczona w tym meczu. Jednak już zapewnił sobie miejsce w Igrzyskach Europejskich.

„Doświadczenia są bardzo dobre, nasza baza została założona Ale nie jest rozwinięty i doszliśmy do dodania punktów za wybór. Naszym celem było wyjście z grupy i wygranie z tymi, którzy wiedzą, że możemy, zauważył Vives, podczas gdy Asensio mówił o uczciwości, z jaką rywalizowali „we wszystkich trzech formatach. Mamy ostatni etap w Czarnogórze. będzie na Igrzyskach z Polski Hiszpańskie drużyny wyjeżdżają ze smakiem na ustach i przygotowują się do Igrzysk Europejskich.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *