Wenezuela wzywa do zjednoczenia wysiłków na rzecz ochrony Amazonii

Wenezuela wzywa do zjednoczenia wysiłków na rzecz ochrony Amazonii

Stwierdziła to wiceprzewodnicząca wykonawcza Wenezueli Delcy Rodriguez podczas swojego udziału w pierwszym dniu Szczytu Amazonii, który odbywa się w mieście Belém, w stanie Pará, około dwóch tysięcy kilometrów na północ od tej stolicy.

Urzędnik ujawnił, że propozycja prezydenta Nicolása Maduro odzwierciedla również potrzebę zrozumienia, że ​​obecnie istnieje prawdziwy kryzys, biorąc pod uwagę „wpływ, jaki istnieje w dorzeczu Amazonki”.

Wezwał również do utworzenia dużej środowiskowej grupy roboczej Organizacji Traktatu o Współpracy Amazonii (składającej się z Boliwii, Brazylii, Kolumbii, Ekwadoru, Gujany, Peru, Surinamu i Wenezueli), w której ministerstwa spraw zagranicznych i ministerstwa środowiska i obrona znajdują się. Aktorka. , jako „stany ekspresji i zjednoczenia w celu wspólnego zajęcia się sytuacją”.

Zwrócił również uwagę na potrzebę promowania planu zerowego wylesiania, który pozwala „zrozumieć prawdziwą emisję gazów cieplarnianych i istnienie zrównoważonych praktyk jako alternatywy ekonomicznej”.

Dodał, że jeden z innych kierunków działań proponowanych przez jego kraj dotyczy znaczenia wprowadzenia w życie planu ponownego zalesiania i regeneracji Amazonii, który obejmuje utworzenie banku nasion, który pozwoli zachować różnorodność biologiczną w tym regionie. .

Zaapelował także o powołanie funduszu do walki z pożarami lasów i utworzenie stref ochronnych.

Inne obszary pracy wskazują na potrzebę wyeliminowania stosowania metali ciężkich oraz wyeliminowania nielegalnego wydobycia i zastąpienia go odpowiedzialnymi praktykami.

Powiedział, że Wenezuela wzywa do stworzenia centrum badawczego Amazonii, które ułatwi wdrażanie głównych narzędzi i mechanizmów monitorowania rzeczywistego kryzysu, który ma miejsce, a to otwiera drogę do rady naukowej ds. ochrony różnorodności biologicznej.

Zasugerował również wystrzelenie satelity, który umożliwiłby zbadanie regionu, a także zaprojektowanie zrównoważonego, gospodarczego i suwerennego planu rozwoju.

Wiceprzewodnicząca podkreśliła ochronę dorzecza Amazonki, ponieważ jest to według niej największa różnorodność biologiczna na świecie, stanowiąca 40 proc. gatunków w ich przestrzeniach rzecznych.

Szczyt Amazonii, w którym biorą udział dygnitarze z różnych krajów, takich jak Kolumbia, Peru, Boliwia, Gujana, Wenezuela, Surinam i Ekwador, zakończy się jutro.

rgh/ifs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *