Wesley wpada w rytm w Europie

Po rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Wesley Vázquez nie czekał długo, aby wrócić na właściwy tor. Orocoveño podróżuje po Europie. Pochodził ze swojego drugiego biegu po wczorajszym olimpijskim 800m.

Historyk Pedro Anibal Diaz mówi nam:

Wesley Vázquez – Wczoraj w Rovereto we Włoszech pobiegł na 800 m z czasem 1:47.57, jego najlepszym czasem w roku, i zajął siódme miejsce.
.
Pokonał pierwsze okrążenie z przodu u boku Elliota Gilesa (Wielka Brytania), a tuż za nim znalazł się Cornelius Tui (Kenia). Po raz pierwszy brakowało mu 300 metrów, kiedy reżyser zdezorientował się i uznał, że ważny jest królik, tego, co się stało, nie było widać przez następne 50 metrów, ale kiedy zdjęcie wróciło z innymi biegaczami, Wesley był ostatni, pierwszym z nich był Catalin Tecuso (Rumunia), który uciekał przed końcem grupy.
.
Wesley wrócił do ofensywy i odzyskał dwie pozycje. Tucuceau wygrał 1:45.19, nowy rekord kraju. Giles był drugi z czasem 1:45.58, a inny Brytyjczyk Jake Whiteman był trzeci z czasem 1:46,00.

Jego trener Carlos Guzman poinformował mnie, że Wesley strzelił gola na Memoriału Skolmowskiej 5 września w Chorzowie w Polsce na poziomie złotym. Planuje również wybrać się na Kip Keino Classic w Nairobi w Kenii 18 tego miesiąca.

Nota historyczna. W zawodach Rovereto, 24 lipca 1994 roku, Javier Soto ustanowił swój narodowy wynik na 800 metrów, 1:47,61, prowadząc Luisa Riverę Toledo.

.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *