Weta Workshop ogłasza Tales of the Shire, grę wideo Władca Pierścieni inspirowaną kolorowym życiem hobbitów

Weta Workshop ogłasza Tales of the Shire, grę wideo Władca Pierścieni inspirowaną kolorowym życiem hobbitów

Ci sami ludzie, którzy ożywili Śródziemie w filmach, ożywią Hobbitów na PC i konsolach

Podbój Śródziemia dał nam hojne i zdumiewające dziedzictwo w grach wideo, ale we wszechświecie, który sobie wyobrażaliśmy… John Ronald Reuel Tolkien Są tylko problemy trochę Mniej ważne rzeczy, które nie zostały odpowiednio poruszone: jakość trawy starego Toby’ego, to, jak ważne jest spożywanie śniadania trzy razy dziennie lub jak dobra – i powinna być – hobbitska nora. Nie wszystkie problemy i te niecywilizowane ataki mieczem! Na szczęście, Opowieści Shire’u Zrównoważysz wagę.

Został opracowany przez samą Weta Workshop, nowozelandzką firmę, która wyprodukowała filmy Władca Pierścieni, Opowieści Shire’u Postanawia przenieść nas do najbardziej przyjaznego zakątka wyobrażonego świata Tolkiena, przedstawiając inną propozycję, zaprojektowaną na komputery PC i konsole, której premiera zaplanowana jest na 2024 rok.

Stosunkowo nieoczekiwana zapowiedź: Dowiadujemy się, na czym opiera się gra wideo Władca Pierścienichoć ta przystawka ma formę pierwszego zwiastuna, który do nas dociera Ku pamięci To już niedługo Dzień Hobbita Akcja rozgrywa się w Nowej Zelandii, miejscu, które oficjalnie stało się Śródziemiem dzięki talentom Petera Jacksona i samej Wety.

Oczywiście, choć jego rozgrywka owiana jest obecnie tajemnicą (np. niesamowita zdolność Tuka do przyciągania kłopotów), Weta pozostawia nas w oczekiwaniu na prawdziwą odsłonę z przystawką w postaci zwiastuna, na którym możemy zobaczyć pierwsze rendery gry z pewnymi wskazówkami, które… Większość fanów mitu nie zajmie dużo czasu, zanim to dostrzeże, niczym znak Zielony Smoktej samej gospodzie Delagoa (Nad Wodą) w Shire, gdzie sam Gandalf planował niektóre ze swoich wielkich przygód.

Chociaż nie jest do końca jasne, w jaki sposób gra będzie rozgrywana. Opowieści Shire’uWeta mówi nam, że to będzie „Wygodne i pełne miłości doświadczenie„Wydarzenia, które będą miały miejsce w świecie Śródziemia z sagi literackiej.

W ten sposób naturalne jest myślenie, że jest to reakcja na Animal Crossing czy Stardew Valley. I nie zaprzeczymy, że choć jest to mała tajemnica, spokojne życie hobbita wspaniale nadaje się do tego rodzaju eksperymentów. Pod warunkiem, że nie jest to kolejna gra rolnicza, która ma wrażenie, że jest oparta na dobrze znanej licencji.

Choć deweloperem będzie Weta Workshop, wiemy, że będzie ona dystrybuowana z własnego oddziału (OlliOlli World, The Outer Worlds i Kerbal Space Program), zatem w zasadzie możemy spodziewać się dzieła mało ambitnego, ale opracowanego ze szczególnym sercem . I nie zaprzeczymy, w Weta Workshop znają bardzo dobrze twórczość Tolkiena i uniwersum.

Losy Śródziemia zawsze były w ten czy inny sposób zagrożone w grach wideo. Warto jednak pamiętać, że wszystko zaczęło się od małego hobbita w hobbickiej norze. Jak powiedział sam Tolkien, hobbitska nora oznacza wygodę. Ciekawe byłoby dowiedzieć się, czy dodatkowo Opowieści Shire’u To powiew świeżości wśród mnóstwa akcji, przygód i gier RPG. Mamy już dość tego typu gier wideo!

W Vida Extra | Jak doświadczano kinowego fenomenu Władcy Pierścieni w epoce 128-bitowej

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *