Wewnątrz laboratorium chce osiągnąć

Wewnątrz laboratorium chce osiągnąć

Branża elektroniki użytkowej znajduje się obecnie w zastoju, a telefony komórkowe są w centrum naszego codziennego życia, ale patrzymy także w przyszłość, Które prędzej czy później zastąpią smartfony. Jedną z rozważanych opcji są okulary i urządzenia rozszerzonej rzeczywistości.

XR, czyli Extended Reality, to zbiór technologii łączących elementy rzeczywiste i wirtualne, takie jak rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość mieszana lub rzeczywistość mieszana XR. OPPO to jedna z marek prowadzących najwięcej badań, choć nie jedyna, która wypuściła już kilka produktów w tym kierunku, choć nie są to na razie urządzenia komercyjne.

[Tengo miopía y estas son las gafas inteligentes que querría usar desde hoy]

W EL ESPAÑOL – El Androide Libre udało nam się z nim porozmawiać Yi Xu, dyrektor ds. technologii XR w OPPO, który opowiedział nam, jak firma zbliża się do kolejnego dużego skoku technologicznego. Zaczęliśmy od najważniejszej rzeczy, czyli jego punktu widzenia Jeśli tego typu produkty, ogólnie rzecz biorąc, urządzenia do noszenia, a w szczególności okulary, mogą być alternatywą dla telefonów.

Telefony komórkowe do wymiany

Podczas rozmowy w laboratorium technologicznym OPPO XR w Shenzhen reżyser bardzo życzliwie nas wysłuchał Nie pozostawił żadnej odpowiedzi w powietrzu, co zostało docenione. Biorąc pod uwagę zaangażowanie OPPO w inteligentne okulary, chcieliśmy sprawdzić, czy te okulary i inne produkty będą alternatywą dla telefonów komórkowych.

Odpowiedź Ye Shu jest jasna.”W to wierzymy i dlatego w to inwestujemy. W przyszłości może się to zdarzyć„OPPO ma instytut technologiczny w USA, w którym wraz z wieloma innymi firmami będącymi liderami w swoich dziedzinach pracuje nad tego typu projektami, aby dokonać tego kolejnego dużego skoku.

Yi Xu, dyrektor ds. technologii XR w OPPO podczas podróży do Shenzhen

OPPO

Ale okulary to tylko jedno z wielu urządzeń, które mogą zastąpić smartfon. Hologramy, projektory laserowe i inne technologie również mają wiele do powiedzenia. Według Yi Xu „Być może jest to również rzeczywistość, ale ekrany są dziś nadal potrzebne„To wyjaśniałoby, dlaczego OPPO oferuje rodzaj okularów, w których w przeciwieństwie do okularów Meta i Ray-Ban nadal zastosowano ekrany w soczewkach.

Ekrany są ważne

Dla Yi Xu podejście do technologii wyłącznie głosowej poprzez sztuczną inteligencję jest opcją, ale ma to zalety i wady. Pozytywne jest to, że waga jest mniejsza, podobnie jak koszt, ale to też oznacza Interakcje są zawsze publicznePonieważ dźwięk nie jest emitowany przez słuchawki, ale przez głośniki, polecenia głosowe również są dyktowane na głos.

Szkło powietrzne Oppo 2

Izana Gonzaleza

Omikrono

Pozytywną stroną tych okularów jest to, że zużywają znacznie mniej mocy graficznejI mniej energii. Yi Xu wskazuje jednak na przetwarzanie w chmurze jako sposób na obniżenie kosztów zestawów słuchawkowych rozszerzonej rzeczywistości, a także zmniejszenie ich mocy, a tym samym energii potrzebnej do ich używania. OPPO rozbudowuje swoje centra danych i tworzy modele języka naturalnego, co jest posunięciem zgodnym z komentarzami menedżera. Oprócz tego, że nie wymaga wielu komponentów wewnętrznych, dużych obszarów pamięci lub procesorów, ani bardzo dużych baterii, Dzięki temu forma będzie wygodniejszaBardzo podobne do okularów, które mamy dzisiaj. To o tyle ważne, że w OPPO nie chcą zakładać „akcesoriów na zwykłe okulary, tylko mieć kompletne urządzenia”. Oznacza to, że okulary będą tym, co zawsze nosisz, a nie czymś, co możesz założyć na okulary przeciwsłoneczne lub optyczne okulary korekcyjne.

Dźwięk to nie wszystko

Kiedy rozmawialiśmy o znaczeniu prywatności, Yi Xu wyjaśnił nam, że jest to jeden z powodów, dla których ludzie nie wkładają aparatu do okularów, ponieważ Ludzie czują się bardzo nieśmiali, gdy mają czujnik stale obserwujący ich twarzCo jest rzeczą logiczną. Okulary Meta włączają światło LED za każdym razem, gdy nagrywasz, ale jest jeszcze lepiej, gdy nie masz aparatu.

Używaj okularów XR.

Fernando Alvareza del Vayo

Darmowy Android

Wraz z tym zainteresowaniem jest sposób wprowadzania danych. Dźwięk nie jest najlepszy i Wskazał na przyszłość, w której rozpoznawane są ruchy rąk i oczu Można go używać do poruszania się po menu, reagowania na określone interakcje itp. Wszystko w sposób znacznie bardziej osobisty niż polecenia głosowe.

Nie zabraknie sztucznej inteligencji

Nie mogliśmy przestać Zapytaj o sztuczną inteligencję i jej integrację z przyszłymi okularami. Jak stwierdził dyrektor wydziału: „To zdecydowanie droga do odkrycia”. Podał nawet przykład, w którym moglibyśmy wejść do restauracji, spojrzeć na menu, a sztuczna inteligencja w kubkach podpowiadała, jakie dania zjeść.

Robot w laboratorium OPPO XR

Ponadto sztuczna inteligencja może być bardzo przydatna w przypadku czujników, które zapewniają okulary do rozpoznawania rzeczywistości bez użycia kamer. Dlatego można go używać Czujniki ruchu, czujniki głębokości itp.. W ten sposób bada się środowisko, ale nie na tyle szczegółowo, aby można było zidentyfikować ludzi.

Graj, pracuj, ciesz się

Jedno z pytań, które zadajemy, dotyczy tego, w jakich środowiskach okulary AR będą widoczne jako pierwsze: gry, praca, multimedia…? „Postrzegamy to jako kolejny publiczny interfejs obliczeniowy, dlatego muszą dostosować się do wszystkich tych sytuacjiBył jednak otwarty na „różne formy, które lepiej pasują do określonych scenariuszy”.

[OPPO se va de Francia: por qué España no corre peligro de quedarse sin sus móviles]

Pomysł jest taki, że są tym, czym są obecnie smartfony, czyli urządzeniami, za pomocą których można grać, komunikować się, pracować lub wykonywać inne czynności, bez sygnalizowania większych zmian sprzętowych. Są jednak urządzenia, które skupiają się na konkretnych zadaniach, ale generalnie jedno urządzenie radzi sobie ze wszystkim.” Na początku możliwości użycia okularów będą ograniczone, tak jak to miało miejsce na początku w przypadku telefonów komórkowych. Ale stopniowo będzie rosnąć, a zastosowania przeniosą się z innych urządzeń na okulary”.

Rozwój i współpraca

OPPO pracuje nad opracowaniem dużej części podzespołów tego typu produktuNie oznacza to jednak, że przestają współpracować z wiodącymi w swoich dziedzinach firmami, aby stworzyć jak najlepsze urządzenie. Nie różni się to zbytnio od tego, co faktycznie dzieje się na smartfonach.

Laboratorium OPPO XR

OPPO

Darmowy Android

OPPO samo tworzy koprocesory do niektórych zadań, ale to nie oznacza, że ​​przestaje współpracować z takimi markami jak MediaTek czy Qualcomm, a coś podobnego stanie się z okularami. Optykę tworzy samodzielnie OPPO, ale pozostałe części pochodzą od innych firm. Będzie to szczególnie ważne przy tworzeniu okularów całkowicie niezależnych od urządzeń mobilnych. Według Yi Xu „Obecnie pracujemy nad stworzeniem okularów niezależnych od smartfona.„To jak zwykłe okulary, ale inteligentne okulary połączone z telefonami komórkowymi będą używane przez jakiś czas”.

Dylemat baterii

Pomysł posiadania okularów niezależnych od telefonu komórkowego oznaczałby znacznie większą baterię, co oznaczałoby większą wagę, a co za tym idzie większy dyskomfort. Dla Yi Xu „jest to coś, co należy wybrać w dzisiejszych czasach”Niezależne duże lub lekkie okulary podłączone do telefonu komórkowego„.

Okulary Oppo Air

Shimy Floresa

Omikrono

Właściwie to nam powiedziałOPPO współpracuje z wiodącymi uniwersytetami w Chinach, aby zbadać, która obudowa będzie najlepsza dla użytkownikaJakie jest najlepsze miejsce na umieszczenie baterii urządzenia oraz jak rozłożyć ciężar i poszczególne elementy okularów.”

Niedaleka przyszłość

Na zakończenie rozmowy chcieliśmy wiedzieć, czy w perspektywie krótkoterminowej powinniśmy być bardziej świadomi rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej lub jakiejkolwiek innej. „Do Yi Shu”W najbliższej przyszłości najciekawsze będzie MR, rzeczywistość mieszana, rzeczywistość wirtualna, ale z oglądaniem otoczenia przez kamery. „Wykorzystuje również zestawy słuchawkowe VR w niektórych przypadkach użycia AR”.

Okulary mieszanej rzeczywistości OPPO w laboratorium CyberReal

„Ten typ technologii jest wystarczająco dojrzały, aby mieć rozsądny przedział cenowy, zapewniać dobre doświadczenia i być ogólnie użyteczny”. Jednakże zwrócił na to uwagę Jeśli chodzi o urządzenia wykorzystujące wyłącznie AR, „minie jeszcze wiele lat, zanim zaczną być produkowane masowo”..

Obecne okulary mogą być Rodzaj akcesoriów zapewniających wygodę, np. inteligentne głośniki bez ekranów w domach lub inteligentne zegarki. Czyli są to urządzenia, dzięki którym łatwo można szybko uzyskać określone informacje, bez konieczności korzystania z telefonu komórkowego, ale nie do wszystkiego się nimi posłuży. To coś na wzór tego, co proponuje Humane ze swoim AI Pin, czyli urządzeniem ułatwiającym codzienne życie, nie stającym się jednak kompletnym zamiennikiem smartfona. Na razie.

To może cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *