WhatsApp będzie miał nową funkcję bezpieczeństwa, aby zapobiec kradzieży konta

WhatsApp opracowuje nową funkcję bezpieczeństwa logowania, zarówno w aplikacji na iOS, jak i na Androida.

Ta nowa dynamika zapewni użytkownikom większe bezpieczeństwo i będzie nowym narzędziem przeciwko kradzieży kont.

WhatsApp chce wdrożyć drugi kod weryfikacyjny

Jak wspomniano WABetaInformacjaWhatsApp chce dodać drugi kod weryfikacyjny. Po co to zabezpieczenie, skoro mamy już system kodów weryfikacyjnych? Będzie to dodatkowa rzecz, aby zapobiec oszukaniu użytkowników w celu kradzieży ich kont WhatsApp.

Jak można przeczytać w sieciach społecznościowych, niewielu użytkowników jest oszukiwanych wiadomościami typu „Twoje konto WhatsApp wygaśnie za kilka dni. Musisz je odnowić, wysyłając kod, który wysłaliśmy Ci SMS-em” lub „ Wykryliśmy nietypową aktywność”. Zweryfikuj swoją tożsamość za pomocą kodu weryfikacyjnego », aby udostępnić kod weryfikacyjny.

I chociaż wielokrotnie podkreśla się, że nie należy nikomu udostępniać swojego kodu WhatsApp, ta strategia nadal działa dla hakerów. Uniknąć tego, WhatsApp Chce, aby użytkownicy wdrożyli system podwójnego kodu weryfikacyjnego.

Oznacza to, że jeśli użytkownik najpierw wpadnie w pułapkę i udostępni pierwszy token, osoba atakująca będzie mogła się pomyślnie zalogować, ale będzie potrzebować drugiego tokena, aby zakończyć proces. W międzyczasie właściciel konta otrzyma wiadomość WhatsApp z informacją, że ktoś chce się zalogować na swoje konto.

W tym momencie użytkownik powinien już zorientować się, że jest to oszustwo i unikać udostępniania drugiego kodu weryfikacyjnego. Nie mając tych informacji, napastnicy mieliby tylko frustrującą próbę utrzymania konta.

W tej chwili ta dynamika jest wciąż w fazie rozwoju i będzie musiała przejść wszystkie etapy testów, zanim rozważy jej wdrożenie w przyszłych aktualizacjach WhatsApp.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.