WhatsApp nie jest kompatybilny z kilkoma telefonami od przyszłego stycznia

Zasadniczo będą to telefony z systemem Android 4.1 lub starszym, a także z systemem iOS 9 lub starszym, który definiuje wiodącą markę komunikatorów internetowych w większości części świata.

Wśród urządzeń, które nie będą kompatybilne z narzędziem są Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Samsung Galaxy, Trend Lite, Samsung Galaxy Trend II, Samsung Galaxy S3 mini, Caterpillar Cat B15, iPhone SE, iPhone 6S i iPhone 6S Plus , między innymi.

Wydane początkowo oświadczenie mówiło, że te smartfony przestaną otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i nowe funkcje, co stopniowo doprowadzi do zniknięcia aplikacji.

Eksperci zalecają, aby osoby, które mogą być dotknięte problemem, wykonały kopię zapasową rozmów w aplikacji, aby po zmianie telefonu komórkowego mogły przywrócić wszystkie informacje.

WhatsApp ma obecnie ponad dwa miliardy użytkowników na świecie, wyprzedzając inne popularne narzędzia tego typu, takie jak Facebook Messenger czy Telegram.

Chociaż została założona w 2009 roku głównie na iOS, a rok później na Androida, ostatecznie trafiła do Windows i cieszy się ogromną popularnością od 2012 roku.

Natychmiast zastąpiła SMS-y, na zawsze zrewolucjonizowała wiadomości błyskawiczne dzięki rozprzestrzenianiu się smartfonów i dostępu do Internetu.

Na początku 2014 roku gigant Facebook, w tym roku Meta, kupił aplikację od Marka Zuckerberga za 21 800 milionów dolarów, a w 2015 roku stopniowo dotarła na wszystkie platformy mobilne.

msm / znc

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *