WhatsApp otrzyma dwustopniową weryfikację w Internecie i na komputerze

Weryfikacja dwuetapowa (2FA) to mechanizm, który dodaje dodatkową warstwę ochrony do zwykłej warstwy logowania na kontach użytkowników, które mają włączoną tę funkcję, próbując w ten sposób chronić je przed potencjalnymi próbami ze strony osób trzecich.

WhatsApp już od kilku lat pozwala na włączenie weryfikacji dwuetapowej w swoich aplikacjach mobilnych na Androida i iOS, ale teraz pracują nad udostępnieniem tej funkcji dla wersji internetowych i stacjonarnych w przyszłej aktualizacji.

Chodzi o to, aby ta funkcja stała się wszechobecna, gdy użytkownicy uzyskują dostęp do swoich kont, aby połączyć się z rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem usługi dostarczanej przez WhatsApp.

Zwiększ ochronę konta w sieci i na komputerze

W tej chwili jest to funkcja w fazie rozwoju, w tej chwili nie funkcjonalna, chociaż istnieje od tego czasu WABetaInformacja Jeśli uzyskają do niego dostęp, udostępnij szereg szczegółów.

Na początku będzie charakterystyczny Bezpieczeństwo Opcjonalnie użytkownicy mogą ją włączać i wyłączać w dowolnym momencie, według własnego uznania w zależności od przypadku.

Ten ostatni punkt będzie interesujący w czasach, gdy telefon komórkowy może zostać zgubiony, a nawet możliwość utworzenia loginu poprzez konto e-mail powiązane z kontem jest niedostępna.

W tej chwili nowa funkcja, która może być dostępna dla wszystkich użytkowników, jest nieznana. Zostanie on również dodany do wielu innych funkcji, które były w fazie rozwoju i wreszcie trafią do wszystkich użytkowników w tym roku.

Nie ma wątpliwości co do znaczenia zmian WhatsAppPonieważ jest to usługa używana przez ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, wszelkie wiadomości, bez względu na to, jak nieistotne, są uważane za bardzo istotne ze względu na zakres użytkowników korzystających z tej usługi na całym świecie.

Podobnie jak w innych aspektach, pozostaje tylko czekać, aż ta funkcja osiągnie różne etapy, aż stanie się stabilną funkcją dla wszystkich użytkowników. W wielu przypadkach korzystanie z WhatsApp na komputerze jest wygodniejsze niż na urządzeniach mobilnych.

I będzie to pulpit, na którym zobaczymy niektóre zmiany, które przygotowuje firma.

więcej informacji: WABetaInformacja

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.