WhatsApp pozwoli już na blokowanie czatów; Dzięki temu możesz chronić swoje najbardziej intymne rozmowy

WhatsApp ogłosił, że włączył już blokadę czatu za pomocą hasła lub danych biometrycznych, co pozwoli użytkownikom chronić preferowane przez nich rozmowy inną warstwą bezpieczeństwa.

„Cieszymy się, że możemy znaleźć więcej sposobów ochrony i zapewnienia prywatności Twoich wiadomości. Dziś z radością przedstawiamy nową funkcję, którą nazywamy Chat Lock, dzięki której możesz chronić swoje najbardziej intymne rozmowy z dodatkową warstwą bezpieczeństwa” – napisał WhatsApp na swoim blogu.

Gdy w rozmowie aktywowana jest blokada czatu, rozmowa jest przenoszona z głównej skrzynki odbiorczej do oddzielnego folderu, do którego można uzyskać dostęp tylko za pomocą hasła lub danych biometrycznych.

Przeczytaj także: Elon Musk mówi, że na Twitterze pojawią się zaszyfrowane wiadomości i rozmowy wideo

„Jeśli zablokujesz czat, rozmowa przechodzi z Twojej skrzynki odbiorczej do folderu, do którego można uzyskać dostęp tylko za pomocą hasła urządzenia lub danych biometrycznych (takich jak odcisk palca). Treść tego czatu jest również automatycznie ukrywana w powiadomieniach” – dodano posiadanej platformy Meta.

Whatsapp powiedział, że ta funkcja może być przydatna dla osób, które od czasu do czasu muszą udostępnić swój telefon członkowi rodziny lub w sytuacjach, gdy ktoś chwyta Twój telefon w momencie nadejścia prywatnej rozmowy.

„Aby zablokować czat, dotknij nazwy osoby lub grupy i wybierz opcję „Zablokuj”. Aby wyświetlić te czaty, powoli otwórz skrzynkę odbiorczą i wprowadź hasło lub dane biometryczne. ”

Platforma Marka Zuckerberga poinformowała, że ​​w ciągu najbliższych kilku miesięcy doda więcej opcji blokowania czatów, takich jak możliwość wykonania wspomnianej akcji na połączonych urządzeniach i tworzenia niestandardowego hasła do takich rozmów, które różni się od używanego. telefon.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *