WhatsApp testuje lokalny katalog firm w aplikacji

WhatsApp testuje nową dynamikę, aby użytkownicy mogli łączyć się z pobliskimi firmami za pośrednictwem aplikacji.

Oprócz dynamiki, jaką WhatsApp Business oferuje firmom w komunikowaniu się ze swoimi klientami, chce, aby użytkownicy mogli rozmawiać z lokalnymi firmami niezależnie od tego, czy mają zaplanowane numery telefonów.

WhatsApp testuje przewodnik po czacie z pobliskimi firmami

WhatsApp Chcesz, aby użytkownicy mogli znajdować lokalne firmy i łączyć się z nimi bez opuszczania aplikacji. W tym celu testujesz lokalny katalog firm w aplikacji.

Jeśli więc szukasz sklepu odzieżowego lub kawiarni, nie musisz odwiedzać Google ani Map, aby znaleźć ich oferty i porozmawiać z firmą. Cały ten proces możesz wykonać bezpośrednio z WhatsApp.

Jeśli spojrzysz na powyższe obrazy, zobaczysz, że dynamika sugerowana przez WhatsApp jest prosta. Po prostu otwórz aplikację i dotknij „Firmy w pobliżu”, a WhatsApp pokaże Ci wszystkie dostępne kategorie biznesowe i usługi.

Jak tylko wybierzesz kategorię, na przykład „Restauracje”, zobaczysz listę wszystkich firm, które spełniają to kryterium. Jeśli interesują Cię niektóre opcje oferowane przez przewodnik WhatsApp, po prostu kliknij profil, aby zobaczyć dane.

Będziesz mieć nie tylko informacje o lokalizacji i dodatkowy opis, ale także możliwość rozpoczęcia rozmowy z tą firmą. Możesz więc zobaczyć na przykład, czy restauracja przyjmuje rezerwacje, akceptuje określoną metodę płatności, harmonogramy itp. A cały ten proces można wykonać z aplikacji WhatsApp.

W tej chwili ten test jest przeprowadzany tylko w São Paulo w Brazylii. WhatsApp obejmie tysiące lokalnych firm z wielu kategorii. W zależności od opinii otrzymanych w ciągu najbliższych kilku miesięcy, WhatsApp rozważy rozszerzenie testów na inne miasta i dodanie nowych firm.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *