Wiadomości o reporterze Pablo Gonzalez w Polsce

Dziennikarz Paul GonzalezKto przebywa w więzieniu w Rzeszowie od 28 lutego, Radome zostało przeniesione do więzieniaZnajduje się około 100 kilometrów od Warszawy, jak informowaliśmyOgólny„.

Do tej pory reporter był w więzieniu Resów, miasto, w którym został aresztowany przez agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, położony w pobliżu granicy z Ukrainą. Zmiana potwierdzona przez rodzinę Gonzaleza we wspomnianych mediach, jednocześnie informująca o jej istnieniu. Nowy polski prawnik Będzie też chronił dziennikarza Będzie współpracował z hiszpańskim prawnikiem Gonzalo Boye.

Gonzalez został aresztowany pod koniec lutego. Został oskarżony o szpiegostwo na rzecz RosjiI co Art. 130 ust. 1 polskiego Kodeksu karnego. Przestępstwo podlega karze do 10 lat więzienia. Podczas pobytu w Rzeszowie Gonzalez dwukrotnie odwiedził Ambasador Hiszpanii w Ambasadzie Hiszpanii w Polsce. W tej chwili nie ma kontaktu z rodziną.

Ostatnie ogłoszenie jego stanu nastąpiło w marcu ubiegłego roku, kiedy polskie władze wysłały list do rodzinnego domu. Dokument. Na piśmie miał dostęp”Kraj„, Ogłoszono jego aresztowanie I był więziony w Rzeszowie.

Polskie władze podały powód jego aresztowania Gonzalez został bezpośrednio oskarżony o pracę dla rosyjskiego wywiadu wojskowego na Kremlu, Wykorzystaj swoją karierę jako dziennikarz, aby przejść przez obszary konfliktów. Dziennikarz przebywa w areszcie tymczasowym do 29 maja, kiedy to polscy sędziowie będą musieli rozstrzygnąć jego sytuację.

Akcję rozpoczęła rodzina z ponad 4500 podpisami

W tym dniu władze Aby zdecydować, czy przedłużyć pobyt Dziennikarz w więzieniu, Lub jeśli zostanie tymczasowo zwolniony Dopóki zarzuty przeciwko niemu nie zostaną zbadane. Z drugiej strony jego rodzina zaczęła zbierać podpisy na scenie.Change.orgZgromadziła ponad 4500 podpisów.

Na tej stronie rodzina potępiła brak komunikacji dziennikarza i niemożność skontaktowania się adwokata Gonzalo Baye z prawnikiem wyznaczonym przez sąd w Polsce. Ponadto wezwali zarówno prezydenta rządu Pedro Sancheza, jak i ministra spraw zagranicznych Jose Manuela Albareza do zapewnienia Gonzalezowi. Karta praw podstawowych UE Y Konwencja ONZ o prawach obywatelskich i politycznych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.