Wiadomości: Sekretarz Generalny z zadowoleniem przyjmuje wsparcie szczepionkowe Polski dla NATO, 24 marca 2021 r

Wiadomości: Sekretarz Generalny z zadowoleniem przyjmuje wsparcie szczepionkowe Polski dla NATO, 24 marca 2021 r

W środę (24 marca 2021) Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg podziękował NATO i Polskim Zespołowi Ratownictwa Medycznego (P-MED) za wsparcie w szczepieniu personelu wojskowego i cywilnego w kwaterze głównej NATO w Brukseli przeciwko COVID-19. Pan. Stoltenberg odwiedził polski minister spraw zagranicznych Zypnek Raw w miejscu szczepień.

Sekretarz Generalny powiedział: Jestem wdzięczny Polsce za wsparcie programu szczepień w Kwaterze Głównej NATO. Jako sojusz wojskowy NATO ma unikalne wymagania dotyczące utrzymania operacji w dowództwach. Inicjatywa ta pomaga chronić podstawowe funkcje NATO i przyczynia się do naszej gotowości i zwiększonej odporności jako sojuszu. Polska jest silnym i niezawodnym sojusznikiem, wspierającym sprzęt medyczny, personel oraz wielu współpracowników i współpracowników od początku epidemii. ”

Na dowód solidarności sojuszniczej Polska zapewniła dawkę szczepionki AstraZeneca, która ma być podana wspólnym wysiłkiem władz NATO i Polski. NATO ściśle współpracuje z władzami belgijskimi od wybuchu epidemii i ściśle współpracuje z państwem-gospodarzem. Polska pomoc pomoże zapewnić kontynuację podstawowych prac NATO i zmniejszyć obciążenie belgijskiego systemu opieki zdrowotnej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *