wideo. Dynamo Kijów na trasie zbiórki pieniędzy

Mistrz Ukrainy Dynamo Kijów rozpoczął serię meczów towarzyskich, aby zebrać fundusze i pomóc ofiarom rosyjskiej inwazji. Cele:

ten Dynamo KijówSymboliczny klub ukraińskiej piłki nożnej otworzył we wtorek w Warszawie serię meczów towarzyskich z największymi klubami europejskimi, aby zebrać fundusze dla swojego kraju w wojna.

Mistrzostwa Ukrainy nie zostały wznowione po przerwie zimowej spowodowanej rosyjską inwazją na kraj, która rozpoczęła się 24 lutego.

W Warszawie FC Kijów, 16-krotny mistrz Ukrainy, pokonał Legię 3:1 w meczu transmitowanym na żywo w polskiej telewizji publicznej.

Przed rozpoczęciem meczu zawodnicy obu drużyn, wszyscy pokryci niebiesko-żółtymi ukraińskimi flagami, uczcili ofiary inwazji minutę ciszy, na trybunach zebrało się około 20 000 widzów.

Hymny obu krajów śpiewane są na Stadionie Ligii, a na jednym z jego trybun można przeczytać ogromny napis: „Stop the War” (Stop the War).

Zasiłki meczowe i pieniądze zebrane za pośrednictwem Ambasady Ukrainy w Polsce zostaną przekazane organizacjom pomagającym Ukraińcom zmuszonym do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu schronienia w innych miastach kraju.

Po Warszawie Dynamo Kijów planuje pojechać do Stambułu na Galatasaray, a następnie do Bukaresztu.

Kijowski klub zainicjował kolejne mecze, zwłaszcza z Borussią Dortmund i Dinamo Zagrzeb, a także z Manchesterem City, Barceloną, Paryżem Saint-Germain, AC Milan, Benficą i Ajaxem Amsterdam.

Video de carácter ilustrativo y no comercial/https://tinyurl.com/36es4ba3

wrócić do domu

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.