Więcej czołgów niż ktokolwiek inny w Europie, trzecie co do wielkości wydatki NATO na obronę… Polska uzbraja się w obliczu prawdopodobnej i nierównej wojny z Rosją

Polska boi się być następna i ma ku temu powody historyczne. Rząd w Warszawie źle w to wierzy, gdy widzi Rosję Putina. Skończy się wojną z sąsiadami na wschodzie „w ciągu najbliższych 3 do 10 lat”. Zapewnił to wiceminister obrony Marcin Osieba.

„Istnieje poważne ryzyko wojny z Rosją w ciągu najbliższych trzech do dziesięciu lat… (Polska) musi Wykorzystaj ten czas na jak największe przeorganizowanie– powiedział ten członek polskiej administracji w wywiadzie opublikowanym w gazecie Dziennik Gazeta Prawna. W ten sposób Ociepa uzasadnia duże inwestycje w obronność, jakie podejmuje Polska.

Minister obrony Polski Mariusz Błaszczak ogłosił tego lata „największą inwestycję w historii” w obronę kraju. Miej „największe siły lądowe w całej Europie”. Polska planuje wydać około 120 000 mln euro na jego rozbudowę i modernizację.

Demonstracja militarna Międzynarodowej Grupy Wojennej przed premierem Polski Mateuszem Morawieckim.
Demonstracja militarna Międzynarodowej Grupy Wojennej przed premierem Polski Mateuszem Morawieckim.
Tomasz Waschuk

2. przeciwko 24. armii na świecie

Według raportu 2022 Uniwersalna siła ognia, Polska miała 24. największą armię na świecie. Aby umieścić w kontekście: Rosja jest drugą co do wielkości; Niemcy, 16.; Hiszpania, 19; i Ukraina, 22. miejsce.

Kraj Putin W 2019 roku 44 000 milionów dolarów przeszło z budżetu obronnego do jednego 154 000 milionów dolarów do 2022 roku. Obecnie liczba żołnierzy wynosi 3 586 128.

Polska przystąpiła do wyścigu zbrojeń, zanim czołgi Putina wjechały na Ukrainę.

Rosja Posiada 4078 urządzeń latających (869 samolotów myśliwskich), 21.932 czołgi i 352 statki. Według Biuletynu Naukowców Jądrowych Rosja ma dziś 4447 broni jądrowej, z czego 1588 jest rozmieszczonych na platformach pocisków balistycznych i ciężkich bombowców.

Rosyjskie czołgi T-72B3M przetaczają się przez Plac Czerwony podczas parady wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie.
Rosyjskie czołgi przejeżdżają przez Plac Czerwony podczas parady z okazji Dnia Zwycięstwa w Moskwie.
J. KOCZETKOW/EFE

W obliczu tego ogromnego arsenału Polska ma niewiele, ale znacznie więcej. Jeszcze zanim czołgi Putina wjechały na Ukrainę, rząd Morawieckiego Nastąpił poważny wyścig zbrojeń.

Już w zeszłym roku był jednym z ośmiu krajów NATO wydał ponad 2% PKB na obronę; W jego przypadku 2,34%. Przewiduje się, że do 2023 r. budżet obronny wyniesie 20 500 mln euro. Byłoby to już 3% PKB Polski.

W marcu, przy wsparciu wszystkich partii, zatwierdził podwojenie liczebności swojej armii do 300 000 żołnierzy.

Zwiększając budżet obronny do 3% PKB, Polska wejdzie do NATO Za Grecją (3,82%) i USA (3,52%).Wyjaśniają Notatki z Polski.

Polscy żołnierze na granicy z Białorusią.
Polscy żołnierze na granicy z Białorusią.
EFE

W marcu Polska zatwierdziła nową ustawę o bezpieczeństwie narodowym przy wsparciu wszystkich partii. Jest Podwaja liczebność swoich sił zbrojnych Do 300 000 żołnierzy.

Liczba profesjonalnych graczy w 2015 roku wyniosła 95 000. Teraz jest ich 150 tys. i są plany zwiększenia tej liczby do 300 tys.. W maju w celu przyciągnięcia nowych rekrutów wprowadzono nową formę płatnej ochotniczej służby wojskowej (około 1000 euro miesięcznie).

Więcej czołgów niż ktokolwiek w Europie

Twarde fakty są takie, że w lipcu Polska zawarła porozumienie Prawie 1000 czołgów ma zostać zakupionych w Korei Południowej oraz ponad 600 haubic. Zgodził się również na przejęcie z USA 250 nowych czołgów Abrams i 116 zostały użyte. Pierwsze jednostki przybędą w 2025 roku i do tego czasu Wojsko Polskie wydzierżawiło 28 zabytkowych Abramsów.

Rosja ma 21 932 czołgów. Dla porównania, według Global Firepower, Francja ma 406 w służbie, a Niemcy 266. Ale Celem polskiego rządu jest do końca 2030 rKraj ma więcej nowych czołgów niż Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Belgia i Holandia.

Polska ma nadzieję, że do końca 2030 r. będzie mieć w służbie więcej czołgów niż Niemcy, Anglia, Francja, Włochy, Belgia i Holandia razem wzięte.

Nowe czołgi podstawowe zastąpią poradzieckie T-72 i niemieckie 2PL Panthers. całkowity, Polska ma w służbie 1280 czołgów Większość nowoczesnych modeli, Szczegóły popularnej dynamiki.

Więcej lotów. Umowy zakupu broni zatwierdzone przez Polskę w ostatnich miesiącach obejmują przejęcia ze Stanów Zjednoczonych. 32 myśliwce F-35 i 48 myśliwców FA-50.

Drugi co do wielkości wkład wojskowy na Ukrainę

Tymczasem Polska nadal się poddaje Zełenski; Właściwie to… Drugi co do wielkości dostawca sprzętu wojskowego na UkrainęTylko za USA.

Na początku tego roku Warszawa admin podarował ponad 240 czołgów T-72 (projekt radziecki). Dostarczył również bliżej nieokreśloną liczbę czołgów PT-91 Twardy, ulepszonej wersji T-72.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.