Więcej sankcji za inwazję na Ukrainę: Polska rozważa zawieszenie wiz turystycznych dla obywateli Rosji

Więcej sankcji za inwazję na Ukrainę: Polska rozważa zawieszenie wiz turystycznych dla obywateli Rosji
Estonia i Łotwa zakazały rosyjskim turystom wjazdu do tych krajów; Polska może pójść w ich ślady (REUTERS / Maxim Shemetov)

Polski rząd zaczął rozważać możliwość ograniczenia dostępu do wiz dla obywateli Rosji, Według wiceministra spraw zagranicznych kraju, Piotr WawrczykWzorem Estonii i Łotwy.

„Tworzymy koncepcję, w której niemożliwe jest wydawanie wiz Rosjanom”powiedział oficjalnej polskiej agencji prasowej PAPKA.

Wawrzyk zadeklarował poparcie swojego kraju dla nowych sankcji wobec Rosji za agresję na Ukrainę, w tym zawieszenia tych wiz. „Chociaż duże państwa członkowskie, takie jak Niemcy, Francja czy Holandia, opowiedziały się przeciwko niemu”.

– Z powodu tej niechęci Polska wypracowuje nowe rozwiązanie – powiedział wiceminister. Dodał: „Mamy nadzieję, że podejmiemy decyzję w tej sprawie w nadchodzących tygodniach”.

Zarówno Niemcy, jak i Komisja Europejska w zasadzie sprzeciwiają się zawieszaniu wiz dla turystów. Estonia zdecydowała, że ​​od 18 sierpnia obywatele Rosji nie będą mogli wjeżdżać do kraju z wizami do strefy Schengen.

Zwolnieni są tylko Rosjanie posiadający obywatelstwo estońskie lub stałe miejsce zamieszkania. Omówiono również dodatkowe zwolnienie dotyczące wizyt rodzinnych.

Łotwa bezpośrednio kontroluje wydawanie wiz na czas nieokreślony Jedynym godnym uwagi wyjątkiem jest uczestnictwo w pogrzebach bliskich krewnych.

Rosja boryka się z poważnymi problemami z powodu zachodnich sankcji po inwazji na Ukrainę z rozkazu Władimira Putina. naprawdę, W ubiegły czwartek British Defence Intelligence poinformował, że zachodnie sankcje mają coraz większy wpływ na import rosyjskiego węgla w czasie, gdy wszedł w życie całkowity zakaz eksportu środków obronnych z Unii Europejskiej (UE), w tym rosyjskiego eksportu środków obronnych.

74-letnia Luisa patrzy na zniszczone domy po strajkach wojskowych w Kramatorsku, podczas gdy rosyjska inwazja na Ukrainę trwa (REUTERS / Nacho Doce)
74-letnia Luisa patrzy na zniszczone domy po strajkach wojskowych w Kramatorsku, podczas gdy rosyjska inwazja na Ukrainę trwa (REUTERS / Nacho Doce)

Londyn zauważył, że Moskwa była już pod presją konieczności produkcji opancerzonych wozów bojowych dla swoich wojsk na Ukrainie, więc”Realizacja niektórych zamówień eksportowych nie jest możliwa”, który od dawna jest dumą branży.

Zauważyli, że Białoruś wdrożyła w kraju nowy zmodernizowany czołg podstawowy (MBT) T-72B, co jest znakiem, że Mińsk powinien opracować zastępczy, a nie wcześniej zakontraktowany program wymiany czołgów podstawowych z rosyjską państwową firmą UralVagonZavod.

Uwagi dotyczące aktualizacji brytyjskiego wywiadu obronnego Potencjał militarno-przemysłowy Rosji „jest teraz pod znaczną presją, a niezawodność wielu jej systemów uzbrojenia jest podważana przez ich korelację ze słabymi wynikami sił rosyjskich”.”.

Seria środków nałożonych na Kreml po inwazji na Ukrainę 24 lutego uwypukliła „rosnący efekt zachodnich sankcji gospodarczych” z nadzieją Zachodu, że mają one rosnący wpływ na rosyjską gospodarkę.

Ale gdyby restrykcje na wizy turystyczne się mnożyły, Kreml stanąłby w obliczu ogromnej presji wewnętrznej.

Kontynuuj czytanie:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *