Wiejskie EL PAIS

Potępiają dwa wybuchy w posiadłościach pod Polską

Sunos. Cena szwajcarskiego mięsa wciąż rośnie.

Niemcy, jeden z wiodących światowych producentów trzody chlewnej w UE oraz główny importer mięsa i uboju zwierząt gospodarskich, również dotknięte są pierwszymi przypadkami afrykańskiej świńskiej grypy.

Do tej pory stosował środki zapobiegawcze na swoich fermach i monitorował rozwój dzików, co jest główną epidemią choroby na kontynencie europejskim.

Frederick Lofler potwierdził odkrycie pierwszej eksplozji na fermie świń. Jak podaje portal Eurocorn, znaleziono je w dwóch brandenburskich gospodarstwach. Do tej pory afrykańską świńską grypę znaleziono tylko u dzików w Niemczech.

Świnie z wynikiem pozytywnym pochodziły z gospodarstwa ekologicznego w okręgu Spree-Nice i małej farmy w okręgu Marquich-Otterland. Oznacza to, że przypadki stwierdza się również u dzików w pobliżu granicy z Polską w rejonach już dotkniętych afrykańską świńską grypą.

Centralne obszary dzików, obszary niebezpieczne, oprócz istniejących obszarów ograniczonych z powodu chorób w strefach buforowych. Strefy bezpieczeństwa i strefy nadzoru zostały teraz utworzone wokół gospodarstw dotkniętych pierwszymi eksplozjami.

Podobnie jak hiszpańskie wspólnoty autonomiczne, federacje walczą z chorobami zwierząt w Niemczech. Biura weterynaryjne na miejscu przeprowadzają środki kontroli chorób zwierząt.

Cały import wieprzowiny i żywych zwierząt dokonywany przez Niemców pochodził z UE, głównie z Holandii, Danii i Belgii. Na poziomie żywych zwierząt głównymi dostawcami na rynek niemiecki są Holandia i Dania.

Podczas gdy afrykańska świńska grypa wydaje się być nie do powstrzymania, w innych krajach Chiny nadal cierpią. Choroba doprowadziła do wzrostu cen mięsa, ponieważ azjatycka firma musiała dostarczać utracone mięso ze zwierząt z powodu innych białek mięsnych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *