Wielebna Pamela Conrad: Poznaj naukowca marsjańskiego łazika, który jest również księdzem

Wielebna Pamela Conrad: Poznaj naukowca marsjańskiego łazika, który jest również księdzem
W nocy i w dziwnych momentach w ciągu dnia Conrad błyszczy jako naukowiec w Carnegie Institution for Science w Waszyngtonie. Członek Zespołu Operacji Taktycznych Misja wytrwałego łazika marsjańskiegoJest współbadaczem w dwóch grupach instrumentów naukowych, które pozyskują i analizują dane, i współpraca w planowaniu zespołu, z Koledzy z NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii i innych instytucji naukowych w całym kraju.

Za dnia 68-latek jest księdzem biskupim, który prowadzi kongregację w kościele episkopalnym św. Albana w Glen Burnie w stanie Maryland.

Od dawna mądre było, że nauka i humanistyka, nie mówiąc już o nauce i religii, to dwie dziedziny, które nie są wzajemnie zrozumiałe i patrzą na zupełnie inne problemy. Ta idea osłabła w ostatnich latach, kiedy dyscypliny akademickie ustąpiły podejściom interdyscyplinarnym.

Conrad z wykształcenia geolog, między innymi miał inne pomysły.

„Nie ma kolizji między nauką a religią” – powiedziała. „Oboje patrzą na cuda świata i nasze w nim miejsce”.

skał i ludzi

Przekroczenie tych granic dyscyplinarnych nie było łatwe, przynajmniej nie dla pionierów, którzy musieli pokonać duży opór instytucjonalny.

„System akademicki zmusza studentów do bycia naukowcami lub humanistami. I nie zdaje sobie sprawy, że ten sam duch i niektóre z tych samych technologii leżą u podstaw zarówno sztuki, jak i nauki”, grafik i informatyk John Maeda, były profesor w MIT Media Lab , powiedział mi kiedyś.

“Naszym celem powinno być tworzenie ludzi renesansu z interdyscyplinarnym podejściem do problemów, ludzi da Vinci, którzy są zainteresowani wszystkim i potrafią wszystko.”

„Przestudiowałem wszystko” – powiedział Konrad. Szybkie spojrzenie na jej referencje ujawnia, że ​​osoba, o której mówiła Maeda.

Uzyskała wszystkie stopnie naukowe na George Washington University w stolicy Ameryki, zaczynała jako muzyk, a po drodze odkryła geologię i została nią zauroczona. W pierwszym półtora roku brała udział w wielu kursach ścisłych Zanim w 1974 roku ukończyła studia licencjackie z muzyki, a następnie uzyskała tytuł magistra z kompozycji muzycznej – Zastanawiała się nad karierą śpiewaczki operowej – w 1987 r. Do nauki wróciła, by w 1998 r. obronić doktorat z geologii.

W kosmosie wykryto setki tajemniczych szybkich rozbłysków radiowych

Podstawą tego „ostatecznego” stopnia było zainteresowanie tym, jak formuje się życie w mało obiecujących sytuacjach, takich jak otwory termiczne w głębinach dna oceanu. Dzięki jednemu z tych momentów we właściwym miejscu, we właściwym czasie, jak mówi, spotkała słynnego reżysera Jamesa Camerona, który czerpał dochody z filmów takich jak „Titanic” i zbudował zanurzony statek badawczy. Dzięki materiałom głębinowym, które Cameron nakręcił dla IMAX 3D, materiałom, które później wykorzystał w filmie science fiction „Avatar”, Conrad był w stanie zbadać kominy cieplne bardziej szczegółowo niż jakikolwiek badacz.

Rok po otrzymaniu doktoratu NASA – która szukała naukowców do pracy nad geologicznymi aspektami Curiosity – zatrudniła ją jako Wykonawca w Jet Propulsion Laboratory, prowadzonym przez California Institute of Technology.

„Próbujemy zrozumieć, czy procesy, które umożliwiły rozwój i rozwój życia na Ziemi, miały miejsce na Marsie. A jeśli tak się stało, chcemy wiedzieć, czy życie istniało – a jeśli nie, to dlaczego nie?” Powiedziałem niedawno dziennikarzowi z magazynu Alumni. To pytanie, na które nadal odpowiada równie aktywnie, jak wtedy, gdy została zatrudniona w 1999 roku.

Pierwsze eksperymenty, które pomogłem zaprojektować, nie zostały wybrane — jak pokazała, między naukowcami NASA panuje intensywna masowa konkurencja, aby zdobyć swój sprzęt na tym, w końcu, bardzo małym statku. Utrzymał się jednak. Conrad zrezygnowała ze stanowiska w JPL w 2010 roku i zajmowała pełnoetatowe stanowisko badawcze w służbie cywilnej. Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda NASA w Greenbelt w stanie Maryland do 2017 roku. Jako zastępca głównego badacza ds. analizy próbek w firmie Mars pracowała nad Ciekawość wędrująca Zadanie i inne projekty, gdy dopracujesz pytania, które omówisz później.

Zwróć się do duszy – i z powrotem na Marsa

Przeglądaj Prowincjonalny Park Dinozaurów Conrada w Albercie w Kanadzie.

Dopiero później w jej życiu, że Conrad zajął się religią. Po doświadczeniu Objawienia Pańskiego w wietrzny dzień podczas podróży służbowej na Antarktydę, w młodości ponownie dołączyła do Kościoła Episkopalnego, a następnie wstąpiła do Episkopalnego Seminarium Teologicznego w Cambridge w stanie Massachusetts.

Ukończyła studia magisterskie z Divinity w 2017 r., kiedy szkoła została afiliowana do Union Theological Seminary w Nowym Jorku. Wkrótce potem objęła dowództwo nad swoją parafią w Maryland.

Łazik Perseverance wyrusza w podróż na drogę na Marsa

Kiedy NASA rozgrzała misję Mars Perseverance Rover w tym samym czasie, jeden z jej eksperymentów został wybrany do włączenia. To urządzenie to zestaw narzędzi o nazwie SHERLOC (Scanning Habitable Environments with Raman & Luminescence for Organics & Luminescence for Organics & Chemicals), które, jak powiedziała, „nie były wystarczająco dojrzałe”, aby znaleźć miejsce w poprzednich misjach.

Ma polować na życie drobnoustrojów za pomocą instrumentów, w tym sejsmometru, który może identyfikować minerały i cząsteczki organiczne znalezione na Marsie, takie jak wodór i węgiel, elementy budulcowe życia na Ziemi. Zawiera również dwie kamery o wysokiej rozdzielczości.

Ksiądz odwiedził naukowca Mono Lake w Kalifornii.

„To wszystko zgromadziło wspaniały zespół ludzi, a ja jestem tylko jedną osobą w tym zespole” – powiedziała.

Jednak poszukiwanie życia na Marsie nie jest już jej najwyższym priorytetem.

„Chcę to bardzo jasno powiedzieć” – powiedział Conrad. „Moją pierwszą pracą i moim pierwszym obowiązkiem jest teraz pastor kościoła. To, co widzisz w niedzielę, jest tylko jego częścią. Mam obowiązki wobec moich parafian i ich potrzeb, a na końcu ludzie muszą być na pierwszym miejscu, ludzie są milsi niż skały”.

Jednak zdobyła wiele godzin w swojej roli teraz w niepełnym wymiarze godzin W sprawach marsjańskich pracuje w swoim domowym biurze od pandemii Covid-19. Harmonogram jest szybki i oczywiście obejmuje dwie prace To może być trochę stresujące.

NASA projektuje nowe skafandry kosmiczne na nadchodzącą misję księżycową w 2024 r

Czy jesteś zmęczona czy nie, są lekcje, które chciałabyś przekazać pracując jako kapłanka. Conrad nalegał przede wszystkim na świętość wszystkiego.

“Zrozumienie tego jest tylko jednym z narzędzi, których ludzie potrzebują, aby prowadzić przyzwoite życie, żyć w społeczności i dobrze traktować się nawzajem. Przypuszczam, że moją drugą lekcją jest cnota chodzenia uprzejmie, spokojniejszego i bardziej przemyślanego życia”.

Dodaje, że pandemia była doskonałą okazją do zastanowienia się nad tym i pogłębienia swojej misji z myślą o tych lekcjach.

Dalej do gwiazd

Jeśli Konrad czegoś żałuje, skupiają się na jej wczesnym życiu – na jak długo Sonda John Glenn Mercury wystartowała w niebo w 1962 rokuMiała dziewięć lat i najbardziej pragnęła zostać astronautą. Kobietom odmawiano tej ścieżki przez dziesięciolecia i musiały zadowolić się wyróżniającą i różnorodną ścieżką, która podążała. Chociaż nabijana honorem i intelektualnym podnieceniem, utrzymuje ją w kontakcie.

Jego realizacja poszerzyła się, dodając biblijną rolę do jego roli naukowej: pytanie, czy życie może istnieć na innych planetach, zostało zrekonstruowane w coś w rodzaju: „Jeśli Bóg może stworzyć życie tutaj, czy Bóg może stworzyć — a Bóg stworzył — życie w Gdzie indziej? Odpowiedź na to pytanie, powiedział Konrad, jest prosta: „Oczywiście”.

Przewodnik po gwiazdach dla początkujących (podkreślona przez CNN)

Dodała, że ​​to życie prawdopodobnie będzie zaraźliwe i proste, a nie kosmici w naszej wyobraźni. Ale to będzie życie i to właśnie ta wyprawa sprawia, że ​​Conrad jest nieustannie podekscytowany i zajęty.

Ale czy wyruszysz w kosmos? Nie wykluczaj tego.

Gregory McNamee Pisze o książkach, nauce, jedzeniu, geografii i wielu innych tematach ze swojego domu w Arizonie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *