Wielka Brytania i Polska utworzą tymczasowe wioski na Ukrainie

Wielka Brytania i Polska zbudują dwie tymczasowe wioski na zachodniej i środkowej Ukrainie, w których zamieszkają ludzie wypędzeni z domów przez rosyjską inwazję.Londyn ogłosił we wtorek, że przeznaczył 10 milionów funtów (12,3 miliona dolarów) na finansowanie.

Wioski dla uchodźców na Ukrainie

Prawie 118 000 Ukraińców zostało przyjętych przez brytyjskie rodziny w ramach odpowiedzi rządu na rosyjską inwazję w lutym 2022 r., ale niektórym bardzo trudno było zapewnić stałe zakwaterowanie.

Rząd brytyjski ogłosił, że we wsiach Lwowa na zachodniej Ukrainie i Połtawy na centralnej Ukrainie może mieszkać ponad 700 osób, część z milionów przesiedleńców lub uciekła z kraju.

„W ciągu ostatniego roku Putin nadal atakował cywilne domy i infrastrukturę, a naród ukraiński zapłacił za to wysoką cenę” – powiedział przenikliwie brytyjski minister spraw zagranicznych James.

Oskarżenia Putina pod adresem Ukrainy i Wielkiej Brytanii

W odpowiedzi na decyzję Wielkiej Brytanii o dostarczeniu Ukrainie bomb ze zubożonym uranem, Putin powiedział, że jego kraj ma setki tysięcy bomb ze zubożonym uranem, poinformowały w sobotę rosyjskie media państwowe Interfax.

„Oczywiście muszę powiedzieć, że Rosja musi czymś zareagować. Bez przesady, mamy setki tysięcy, setki tysięcy bomb. Jeszcze ich nie użyliśmy” – powiedział Putin rosyjskiemu kanałowi telewizyjnemu Rossija-24.

Bomby uranowe „tworzą tak zwany pył radiacyjny” – powiedział Putin. I chociaż nie były bronią masowego rażenia, fałszywie twierdziły, że zawierają „komponenty nuklearne”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *