Wielka Brytania obawia się, że zakup Activision wpłynie na reakcję PlayStation i Xbox

Urząd ds. Konkurencji i Rynków Arabskiej Republiki Egiptu Zjednoczone Królestwo (CMA, dla angielskiego akronimu) kontynuuje badanie możliwych konsekwencji zakupu Activision Blizzard za pomocą Microsoftco jest ważnym ruchem dla 68,7 miliarda dolarów który już otrzymał zielone światło z niektórych krajów, takich jak Brazyliaale wciąż w Proces badania Na innych rynkach, takich jak europejski czy Brytyjczyków.

Po przejściu do kogokolwiek Drugi etap śledztwanajbardziej wyczerpujący z pierwszych, udostępnionych przez CMA informacji wątpienie Masz zamiar dać zielone światło temu przejęciu: w zasadzie władze brytyjskie to rozważają Może zaszkodzić innym konkurentom Na rynku urządzeń do gier, usług subskrypcyjnych i gier w chmurze. W szczególności wymienia firmy takie jak Play Stationktóry – który Publicznie wyraził swoje niezadowolenie z zakupus Google, Amazon czy Nvidia Jeżeli chodzi o pływ Z gier wideo.

„CMA obawia się, że pełna kontrola nad tym potężnym katalogiem (…) zaszkodzi konsumentom, wpływając na możliwości Sony”

„Urząd ds. Rynków Kapitałowych obawia się, że istnienie pełna kontrola W tak silnym portfolio, zwłaszcza biorąc pod uwagę już silną pozycję Microsoftu w konsolach do gier, systemach operacyjnych i infrastrukturze chmury, Microsoft może prowadzić do Szkodzi konsumentom, szkodząc zdolności Sony, najbliższego konkurenta Microsoftu w grachaby konkurować, a także innych istniejących konkurentów i potencjalnych nowych uczestników, którzy mogą się urodzić zdrowa konkurencja Dzięki innowacyjnym subskrypcjom wielu gier i usługom gier w chmurze”, wyjaśnia brytyjska agencja regulacyjna.

Xbox odpowiada na podejrzenia Urzędu Rynku Kapitałowego

Po opublikowaniu tego nowego raportu, Xbox chciał odpowiedzieć W sprawie skarg Urzędu ds. Rynku Kapitałowego w formie oświadczenia wydanego do Gryprzemysł.biz. Firma wyjaśnia w swoich wypowiedziach, że chociaż wszyscy gracze są Wezwanie do służby (Franzyza wzbudza większe podejrzenia w śledztwie) Jeśli zrezygnujesz z PlayStation na rzecz Xboksa, konsole Sony nadal będą miały więcej graczy.

Umieść tweeta SONY vs MICROSOFT 💥 POLMICA ZEZWOLONA # Sony #PlaystationFoxbox # Sony #Play Station #Microsoft #xbox # kontrowersje #różnice # opowieść #przebaczenie #ps5 #ps4 #Playstation 5 #Playstation 4 #gra wideo # Zabawki # Hahaha # moje oczy # wideo #sabotażysta ♬ Przeżyj przeszłość – DJ BAI

Microsoft oskarża także Capital Markets Authority, że firma: „Zainteresowane oświadczenia firmy Sony” Które „wyolbrzymiają znaczenie” Wezwanie do służbyStwierdza również, że PlayStation ma możliwość konkurowania i dostosowywania się do tej sytuacji, co według Xboxa przyniesie korzyści użytkownikom. Pojawienie się tej epopei w Game Pass da graczom więcej opcjiJeśli chodzi o gry w chmurze, wyjaśnił, że ryzykują postawienie na technologię, która nie jest zbyt popularna wśród użytkowników.

The Kolejny etap dochodzenia Z CMA zostanie opublikowany w styczniu, kiedy poznamy wstępne wyniki, choć pełny raport zostanie ujawniony dopiero w marcu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *