Wielka Brytania rozmieszcza główne czołgi bojowe w Polsce

Łącznie 14 Czołgi bojowe Pretendent 2 z Armia brytyjska przybyłOpuszczony do Polski w zeszłym tygodniu w celu wzmocnienia zdolności opancerzeniaA jego partnera NATO Przed założenie Rosyjski atak.

Informację przedstawił 7 lipca minister obrony narodowej Mariusz Plaszczak, który powiedział, że firma: Czołgi bojowe Jeden Główny czołg bojowy (MBT) Brytyjczycy Pretendenta Dwa Używany w południowo-wschodniej Polsce.

Wcześniej, w kwietniu tego roku, informowano, że Londyn i Warszawa prowadzą rozmowy w sprawie rozmieszczenia potężnych czołgów podstawowych. Pretendenta Dwa Brytyjczycy z zamiarem wzmocnienia pozycji na wschodnich granicach Polski w ramach inwazji na Ukrainę Za pomocą Rosja.

Należy wziąć pod uwagę, że Polska ma granicę na wschodzie z Białorusią, satelitą Rosji Putina, i że Rosjanie teoretycznie próbowaliby przeprowadzić atak przez tzw. C.na około Suwałki (największe polskie miasto w regionie) otworzyłyby sobie drogę do autonomicznego regionu bałtyckiego Kaliningradu (dawne Prusy Wschodnie).

Polska dostarczyła na Ukrainę 240 czołgów z Warianty T-72M1 i T-72M1R konstrukcji radzieckiej, materiał podobny do używanego przez ukraińskie tankowce od dziesięcioleci. Równolegle, w kwietniu 2022 roku, Polska podpisała umowę ze Stanami Zjednoczonymi na zakup 250 czołgów podstawowych. M1A2 Abrams SEP V3 powinien to zmienić Czołgi bojowe Darowizna.

Wojsko polskie jest już szkolone do zarządzania i utrzymania w Stanach Zjednoczonych The AbramsAle do Polski mają trafić dopiero w 2026 roku, kiedy to będąnadal stacjonują w tej ważnej części na wschodzie ich kraju.

Aby zrekompensować ten chwilowy brak czołgów, Polska zwróciła się do jednego ze swoich sojuszników NATO Wzmocnienia w tej sekcji. W ten sposób rząd Londynu pozycjonuje teraz kraj Europy Wschodniej Dla zespołu A (Książę Filip) Królewskie Huzary Królowej lub Królewskie Huzary Królowej, włączone do 21 Brygady Strzelców Potelskich Wojska Polskiego, wchodzącego w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej. Rozmieszczenie ma wstępny okres 6 miesięcy, który może zostać przedłużony w miarę rozwoju wojny na Ukrainie.

The Czołgi bojowe Pretendenta Dwakręgosłup z Materiał zbroiJeden z Armia brytyjska Jeden Armia brytyjskaDostawy rozpoczęły się w czerwcu 1998, a ostatnie 386 zakupiono w kwietniu 2002. Utrzymuje 227 czołgów podstawowych w służbie Pretendenta Dwa. Jednak plany brytyjskiego Ministerstwa Obrony zmniejszą flotę do 148 jednostek, czyli, Po przejściu gruntownej modernizacji nazwano je Pretendenta 3,

Broń główna Pretendenta Zawiera 2 pies Flet 120 mm, znany jako L30A1, będzie najwydajniejszym modelem z gładkim otworem w nowym standardzie. L55A1.

Uzbrojenie dodatkowe składało się z dwóch karabinów maszynowych, jednego współosiowego karabinu maszynowego 7,62 mm zamontowanego po lewej stronie głównego uzbrojenia i drugiego tego samego typu zamontowanego na dachu wieży czołgu. (Julio Mas sans)

Copyright © Grupo Edefa SA Powielanie tego artykułu w całości lub w części jest zabronione bez uprzedniej zgody i autoryzacji wydawnictwa.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.