Wielki mistrz szachowy jest strategiem reprezentacji Argentyny

Wielki mistrz szachowy jest strategiem reprezentacji Argentyny

żadna sytuacja. Puchar Świata, który kręci się wokół planety, Puchar Świata, w którym z pewnością biorą udział Argentyńczycy. Od tych w pieczeni, alfajorach i empanadach, po składanie magicznej kostki, rozwiązywanie problemów matematycznych czy pisanie opowiadań. Jeśli jest Puchar Świata, aby zmienić skórę, zbudować most, nabrać wody z kamieni, żyć za dolara dziennie lub zawiązać sznurowadło jedną ręką, jasnoniebiesko-biała flaga też powiewa. Dlaczego więc dziwisz się, że argentyna ma jeszcze szansę Świat Age of Empires II?

Oczywiście w tym przypadku jest powód do zdziwienia. Jest członkiem Kadry Narodowej A na te zawody Połączony nie mniej niż Federico Perez PonsaGłówny księgowy, 29 lat, urodzony w Zarat i … Mistrz szachowy! Tak, argentyński mistrz GameScience 2021 łączy siły w tej strategicznej grze wideo czasu rzeczywistego z Leandro Salasem, Nicolasem Bruno, Lucasem Faustim, Pablo Gariboto i Ignacio Lopezem.

„Jesteśmy zdumieni, że wszystko jest tak rozpowszechnione”.wyjaśnia Perez-Ponsa Ostry. Jeśli był zaskoczony, co mógł powiedzieć, gdy zobaczył 17-latka, który był najmłodszym szachistą w kraju grającym na mundialu.

NA Chłopcy znów się podniecili Ponieważ właśnie przegrali niepokonany półfinał z Finlandią. W fazie wstępnej pokonali Szkocję i Kolumbię, w grupie A Polskę i Chiny B, w 1/8 finału Argentynę B, aw ćwierćfinale Francję. W ten piątek o 18:30 w kategorii przegranych odbędzie się klasyk Ameryki Południowej przeciwko Brazylii. I wciąż są szanse na zdobycie tytułu.


Federico Pérez Ponsa, wielki mistrz szachowy, gra w środku Mistrzostw Świata Age of Empires II.

Aby zrozumieć, co robi doświadczony szachista podczas gry w Age of Empires II, musisz zacząć od podstaw. Jaka jest pierwsza gra wideo wydana w 1999 roku? Akcja osadzona jest w średniowieczu, a celem jest pokonanie wrogów i zbudowanie imperium. Gdy się pojawią, możesz kontrolować 13 cywilizacji (dzisiaj jest ich 42), a każda z nich ma swoje mocne i słabe strony. W tym turnieju do wygrania jest 14 409 $, z czego 3 602 $ trafia do mistrza.

„Esport jest bardzo nowoczesny, a epoka nie należy do sportów, które poruszają najwięcej ludzi i zarabiają najwięcej pieniędzy. Dziś przebijają go Counter-Strike, Palorant i League of Legends. Ale Gralibyśmy w Age, nawet gdyby był darmowyPerez-Ponsa wyjaśnia, kiedy zaczyna omawiać przyczynę swojej pasji.

Ma wiele cech podobnych do szachów, ponieważ cały czas podejmujesz decyzje w czasie rzeczywistym. San Lorenzo wyjaśnia fanów.

Argentyna jest dobrze sklasyfikowana w Pucharze Świata Second Age of Empires.
Argentyna jest dobrze sklasyfikowana w Pucharze Świata Second Age of Empires.

Turniej składa się z trzynastu map, a każdy crossover rozgrywany jest z najlepszą z pięciu map: każda drużyna wybiera dwie, a reszta to to, co pozostaje po eliminacjach obu drużyn. „Cały czas decydujesz, co robić, a ponadto nie grasz sam. Jeśli na mapie jest woda, zawsze musisz łowić ryby i tworzyć łodzie, aby walczyć. Jeśli mapa jest zamknięta, ekonomia będzie miała priorytet a jeśli mapa jest otwarta, armia będzie miała pierwszeństwo. Ale jeśli zainwestujesz w wojsko i nie zaszkodzisz gospodarce wroga, zostaniesz w tyle i przegrasz na dłuższą metę.

„Pierwsze 10 minut grasz prawie z pamięci, jak w przypadku debiutu w szachach – dodaje –. Co więcej, studiujesz poprzednie mecze drużyny przeciwnej, aby spróbować zrozumieć, co zwykle robią i zaskoczyć ich” – mówi Perez-Ponsa.

Skąd ta pasja do gry?

Zawsze grałem w Age, odkąd byłem dzieckiem, kiedy nikt w Zárate nie miał szerokopasmowego internetu, a internet był fałszywy. Teraz wszystko jest bardzo zaawansowane, a grafika Age II jest bardzo dobra. Dla mnie stary Miał zainstalowaną grę na swoim komputerze i obserwowałem, jak gra przeciwko komputerowi. Jako hobby zacząłem grać w wieku od dziesięciu do jedenastu lat, po czym przywiązaliśmy się do czterech moich kolegów z klasy. Kilka razy wyjeżdżałem, ale wracałem do pandemii.

Podczas pojedynków na Mistrzostwach Świata wszyscy łączą się na Discordzie, planują strategie, a następnie rywalizują w grach, które mogą trwać od 20 do 40 minut. A Federico nie jest jedynym graczem, który lubi Age of Empires: piłkarzem Adrian Kalillowcześniej Independiente, Huracán i Banfield, a dziś w Quilmes, również rywalizowali w Pucharze Świata Argentyny B.

Pod nieobecność Argentyny i nowej Brazylii w futbolu wszystko idzie tak długo, jak długo wspieramy biało-niebieskie barwy, aw piątek odbędzie się pojedynek w dobie Drugiego Cesarstwa z Brazylią. Nikt nie odbiera iluzji tytułu.

Życie wielkiego nauczyciela

Federico Pérez Ponsa pomiędzy Karoliną Luján i Alanem Pichotem podczas spotkania z Magnusem Carlsenem, światowym szachistą nr 1.  Zdjęcia Instagram fperezponsa
Federico Pérez Ponsa pomiędzy Karoliną Luján i Alanem Pichotem podczas spotkania z Magnusem Carlsenem, światowym szachistą nr 1. Zdjęcia Instagram fperezponsa

„Jeśli są turnieje szachowe, wiek jest zabroniony, ponieważ zajmuje to zbyt dużo czasu. Możesz spędzić 8 prostych godzin grając„, Federico Pérez-Ponsa stawia sprawę jasno. W końcu jako wielki szef musi mierzyć się z ligami z dobrymi warunkami do gry lub ustępować miejsca najważniejszym wydarzeniom. A jego głównym źródłem utrzymania są zajęcia Połączony Co daje większość zagranicznych graczy. „Wiele osób, które grają w Age, napisało do mnie, aby dać im lekcje, aby trochę się poprawić” – wyjaśnia.

Pérez-Ponsa był mistrzem panamerykańskim Medellín U-14 w 2007 roku Objawienie Clarina 2009 i mistrz Ameryki Południowej do lat 20 w historii 2011. Był bliski wygrania Argentyny 2014, ale przegrał w dogrywce z Rubenem Felgerem. Zemsta zdobyła swój pierwszy krajowy tytuł w czerwcu 2022 roku, co odpowiada edycji z 2021 roku.

I w zeszłym roku Zdobyła trzy medale Na Igrzyskach Ameryki Południowej w Asuncion: Z Claudią Amora zdobyła indywidualny brąz w sprincie, złoto w sprincie drużynowym i srebro w biegu błyskawicznym.

„Gdy są mocne turnieje, lubię w nich grać. Następny dzień będzie 9 lipca, długi weekend 25 maja. Dziś mam najniższe ELO w ostatnich latach i Chciałbym zbliżyć się trochę do maksimum, które miałem. Pierwszym krokiem będzie ustabilizowanie się na 2550”, mówi Argentyńczyk, który jest siódmy w światowym rankingu, z ELO na poziomie 2532.

Federico Perez-Ponsa na Olimpiadzie Szachowej w Chennai 2022. Zdjęcie Instagram fperezponsa
Federico Perez-Ponsa na Olimpiadzie Szachowej w Chennai 2022. Zdjęcie Instagram fperezponsa

the Olimpiada To mistrzostwa krajów, w których chcą grać wszyscy szachiści. Federico grał w ostatnich czterech turniejach: w Tromsø 2014 dodał 3,5 punktu w 7 rundach jako zawodnik rezerwowy; W Baku 2016 uzyskał 5,5 na 9 jako trzecia szachownica; w Batumi 2018; 2,5 z 6 dodanych jako rezerwa; A w Chennai 2022 był to drugi zarząd z łączną liczbą 4 na 8.

„Nic nie może się równać z tym, co żyjemy w Indiach, gdzie szachy są jak piłka nożna w Argentynie”Opisuje przesiąknięty wspomnieniami. A tak argumentuje: „Nikt nie wie, kim byliśmy na ulicy, ale ponieważ zobaczyli nas jako szachistów, podeszli do nas z małą książeczką do autografów. W hotelu wszyscy byli tam, aby służyć ci przez cały czas. czasu. Obserwowali nas. Prawie nas chronili„.

Oczywiście osobisty spór, który wyszedł z zespołu Sandro Marco Właściwie Alana Pichota pogorszenie pogody. „Wszystko było zbędne. Szkoda. Mogliśmy znaleźć lepsze rozwiązanie. Graliśmy z Alainem i Sandro i witaliśmy się, ale było dziwne uczucie. To, co się stało, nikomu nie wyszło. W.” Leandro Krysa I Diego Floresa„.

Pérez Ponsa był wspaniałym nauczycielem, odkąd skończył 17 lat, a Pichot podążał za nim w jego dojrzałości w szybkości. Federico myśli teraz, że może być więcej wspaniałych nastoletnich nauczycieli, ponieważ Nowa generacja ekscytuje.

Faustyna odeszła Oczekuje, że może pobić wszystkie rekordy i nie byłoby niczym niezwykłym, gdyby osiągnął kamień milowy w wieku od 14 do 16 lat”, opisuje jako najlepszą drużynę na świecie do lat 10. I nie nie zostań w nim. Joaquina Fiorito To rzeczywiście międzynarodowy nauczyciel, jego brat Panczo To jest fajne i Kandela (Francisco Gucamburu) To będzie niekwestionowany numer 1 – dodaje.

A Ty co radzisz?

– Wydaje mi się, że lepiej, żeby rywalizowali za granicą, bo mocnych turniejów w tym regionie jest mało.

Zobacz też

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *