Windows 11 pożegna się z jedną ze swoich najstarszych funkcji

Windows 11 pożegna się z jedną ze swoich najstarszych funkcji

Microsoftu Jesteś zdecydowany zaktualizować system Windows, a pierwszym krokiem jest przełamanie starych nawyków. Najnowsza wersja systemu operacyjnego nie tylko trzyma się estetyki nawiązującej do obecnej epoki, ale także Pozbywa się klasycznych funkcji. Ostatnia zmiana dotyczy Przycisk drukowania ekranu W systemie Windows 11, który pożegna się z funkcjonalnością, którą posiadał przez trzy dekady.

według Najnowszy Windowsklucz zrzut ekranu Nie będzie już przechwytywać tego, co jest na ekranie, aby skopiować do schowka. Następna aktualizacja systemu Windows 11 zastąpi tę akcję i naciśnięcie klawisza Narzędzie otworzy się cięcia. Zmianę widać już w kompilacji KB5025310, która jest dostępna w kanale Beta dla użytkowników Insider.

Dla użytkowników ze starej szkoły, cięcia Jest to nowoczesna wersja sitodruku. Zamiast zajmować całą przestrzeń, narzędzie Pozwala wybrać tylko jedną partycję, która zostanie automatycznie skopiowana do schowka. cięciaktóry jest aktywowany kombinacją klawiszy Wygraj + Shift + S.On jest Podobny do Lightshotaaplikacja dla systemów Windows i Mac, która oferuje te same funkcje.

Chociaż zmiana w systemie Windows 11 zmodyfikuje funkcję klucza zrzut ekranuNie wszystko jest stracone. W przeciwieństwie do innych kontrowersyjnych poprawek – takich jak menu Start – Microsoft wyciągnął wnioski i Podam sposób, aby to odwrócić. Użytkownicy, którzy chcą zachować nienaruszoną funkcję pochodzącą z systemu Windows 95, będą mogli to zrobić w menu Dostępność klawiatury w Ustawieniach systemu.

Drukuj ekran, starsza funkcja systemu Windows

Zdjęcie: Amir Yalon (źródło Wikimedia Commons)

Funkcja Print Screen, która jest aktywowana klawiszem Print Screen, jest pozostaje Randkowe systemy operacyjne z interfejsem wiersza poleceń. W czasach MS-DOS klucz Przenieś zawartość ekranu do portu drukarki. Osiągnięto to poprzez wyodrębnienie go z magazynu pamięci i zrzucenie go do portu LPT. W przypadku poleceń z rozszerzeniami większymi niż jeden ekran połączenie CTRL + Print Screen rozwiązało problem.

Ta funkcja została odziedziczona w wersjach systemu Windows i pozostała niezmieniona do tej pory. Zwykła procedura przechwytywania ekranu była następująca: Naciśnij klawisz Print Screen, otwórz Paint i wklej obraz za pomocą Ctrl + V.. Później wycinaliśmy sekcję i zapisywaliśmy plik jako .JPG.

Za dużo kroków To nie było praktyczne, więc narzędzia takie jak Lightshot stały się popularne dzięki aktualizacji tej funkcji. Wiele lat później Microsoft cięciaco okazało się bardzo przydatną funkcją Do przechowywania zrzutów ekranu. Chociaż pomysł był dobry, to kombinacja klawiszy To przeszło niezauważone A jedynym sposobem na zachęcenie ludzi do korzystania z niego jest zerwanie z tradycją.

Może Zmiana ekranu drukowania denerwuje większość użytkowników systemu Windows. Jednym z powodów, dla których system operacyjny nie pozostawił Panelu sterowania i innych funkcji sprzed dwóch dekad, jest to Microsoft nie chce denerwować swojej bazy użytkowników. W przeciwieństwie do systemu macOS i innych systemów operacyjnych użytkownicy systemu Windows są bardziej odporni na zmiany.

Dowodem na to jest sam system Windows 8 lub Windows 11, który nie zdobył znaczącego udziału w rynku, mimo że był oferowany jako bezpłatna aktualizacja dla użytkowników systemu Windows 10.

Również w hipertekście:

Nowości technologiczne i naukowe w dwie minuty

Otrzymuj nasz biuletyn codziennie rano na swój e-mail. Przewodnik, dzięki któremu zrozumiesz klucze do tego, co jest naprawdę ważne w technologii, nauce i kulturze cyfrowej w dwie minuty.

leczy…

gotowy! Jesteś już zapisany

Wystąpił błąd, odśwież stronę i spróbuj ponownie

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *