Winter, słynny delfin ze sztucznym ogonem, zmarł na skręt jelita | Floryda

Najsłynniejszy delfin na Florydzie, Winter, uwielbiany przez fanów na całym świecie i gwiazda filmu Dolphin Tale, zmarł z powodu skrętu jelit, wynika z wyników autopsji opublikowanych przez akwarium w sobotę.

Jelita delfina znajdowały się w obszarze, do którego trudno było uzyskać dostęp chirurgicznie.

„Nie było nic innego, co zespół mógł zrobić, aby uratować jej życie” – czytamy w oświadczeniu Clearwater Marine Aquarium, dodając, że stan ten występuje u dzikich delfinów wyrzuconych na brzeg „jak również w każdym organizmie z jelitami”.

Winter, która zmarła w czwartek, zainspirowała fanów młodszych i starszych po tym, jak amputowano jej ogon, gdy zaplątał się w liną kraba, odcinając krążenie.

Proteza ogona i cudowne uzdrowienia dały nadzieję wielu osobom z dolegliwościami i niepełnosprawnościami.

Zimowe kąpiele w Akwarium Morskim Clearwater.
Zimowe kąpiele w Akwarium Morskim Clearwater. Zdjęcie: Damaszek, Jim / AP

„Z powodu kontuzji Wintera i oszpecenia, jakie spowodowało w jej ciele, była najbardziej narażona na komplikacje zdrowotne od czasu jej uratowania 16 lat temu” – powiedział Pelvis.

Personel powiedział, że w ostatnich dniach pracowali przez całą dobę, aby spróbować uratować 16-letnią Winter i zmniejszyć jej ból. Placówka zamknęła swoje podwoje w piątek po części po to, by opłakiwać stratę swojego najsłynniejszego mieszkańca, ale została ponownie otwarta w sobotę.

Fani, w tym dzieci z autyzmem i żołnierze, którzy utracili kończyny, udali się na pielgrzymkę, aby odwiedzić Winter, gwiazdę filmu Dolphin Tale z 2011 roku, która była kroniką jej powrotu do zdrowia.

Wkrótce po przybyciu delfina po jego uratowaniu w 2005 roku, akwarium nawiązało współpracę z Hanger Clinic, największym w kraju dostawcą protez, aby stworzyć jego ogon.

Chociaż Winter przetrwałaby bez nich, używając swoich bocznych płetw do pływania, mogło to spowodować niewspółosiowość szkieletu i inne problemy zdrowotne.

Doczepianie ogona bez uszkodzenia zimowej skóry było problemem, ponieważ skóra delfina jest tak cienka, że ​​można ją przyciąć paznokciem. Ostatecznie inżynierowie stworzyli miękką obudowę podobną do silikonu, obecnie sprzedawaną jako WintersGel, po której ciasno nasunął się protetyczny ogon.

Te rękawy są obecnie stosowane w protetyce ludzkiej, do usuwania owrzodzeń skóry.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *