Winter zainwestuje 100 milionów w nowy zakład w Polsce

Winter zainwestuje 100 milionów w nowy zakład w Polsce

Windar Renovables uzyskało wiążącą zgodę Zarządu Portu Szczecin na ofertę budowy zakładu wraz z powierzchnią magazynową na 17-hektarowej działce.

Ponieważ Szczecin jest jednym z głównych portów Polski, położonym na zachodzie kraju, niedaleko Odry i tam, gdzie planuje działać, nowy zakład wzmacnia pozycję hiszpańskiej grupy jako światowego lidera rynku morskich urządzeń wiatrowych. Widziałeś wiele jego roślin. Jego lokalizacja jest idealna do obsługi generatorów wiatrowych pracujących na Morzu Bałtyckim i Północnym.
Ostateczna czynność autoryzacyjna odbyła się w obecności Krzysztofa Urbasa, Prezesa Zarządu Portu Szczecińskiego oraz Orlando Alonso z Windar Renovables, którzy podpisali dokument.


Z 17-hektarowej koncesji portowej Windar Renovables będzie dysponować 5 hektarami obiektów krytych wraz z powierzchniami magazynowymi. Przewidywany okres realizacji inwestycji wynosi 24 miesiące i przekracza 100 mln euro.


Morskie wieże wiatrowe XXL przeznaczone są do obsługi nowych, najnowocześniejszych turbin o mocy zainstalowanej 20 MW. Oczekuje się, że kiedy nowe szczecińskie centrum produkcyjne zacznie normalnie funkcjonować, utworzy bezpośrednio 450 miejsc pracy i będzie źródłem bogactwa regionu dzięki rozwojowi lokalnych dostawców.


Moce produkcyjne Windar Renovables w różnych lokalizacjach pozwalają jej na wprowadzenie na rynek wszystkich konstrukcji podtrzymujących morskie wieże wiatrowe, w tym fundamentów, płaszczy i monopali XXL, a także elementów przejściowych. Włączając do swojej oferty produkt wytwarzany w Szczecinie, zaoferuje swoim klientom najpełniejszą ofertę na rynku światowym.
You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *