Wioślarze Firrete w finałach Pucharu Świata Juniorów na K4 i K2

Wioślarze Firrete w finałach Pucharu Świata Juniorów na K4 i K2

misja wykonana. Zawodnicy Firrete odwołali się do hiszpańskiej drużyny juniorów, która dziś rozpoczęła rywalizację na Mistrzostwach Świata w Oronzo we Włoszech, osiągnęła cel wyznaczony pierwszego dnia i jest już w finale swoich tras, K4 na 500 metrów i K2 kilometr.

Jako pierwsi do wody wskoczyli Oscar Alleg, Iker Vega i Anton Cao w towarzystwie Nicolasa Gayola w kajaku. Dopiero pierwszy tajny zespół awansował w piątek do finału (10:58), gdzie ostatecznie uplasował się szwajcarski kwartet, co zajęło mu prawie trzy sekundy mniej niż Hiszpanie (1:29,10), którzy uplasowali się na trzecim miejscu (również za Belgią). . W związku z tym musiał szukać swojego miejsca w wyścigu o tytuł już w półfinale (musiał finiszować w pierwszej trójce). Tam Allegue, Veiga, Cao i Gayol poprawili swój wynik w pierwszym wyścigu o ponad trzy sekundy (1:26,08), przekraczając linię mety na drugim miejscu, ustępując jedynie Czechom. Oprócz Szwajcarii w finale zagrają Serbia, Belgia, Polska, Ukraina, Słowacja oraz aktualny mistrz Węgier.

W południe kolej na Martína Lópeza, reprezentanta Hiszpanii w biegu na 1000 m K2 z Javierem Garcíą. Tandem był o dwie sekundy (3:32,45) za rozgrywającym w tie-breaku Niemcami, którzy od razu awansowali do finału. I tak Hiszpan K2 powtórzył przebieg K4 – w półfinale trzeba było znaleźć się w pierwszej trójce – i po poprawie noty o osiem sekund (3:24,45) utrzymał swoją drogę do tytułu ustępując tylko Włochom . Oprócz tych trzech drużyn o tytuł zadecydują Czechy, Serbia, Słowacja, Polska, Australia i Węgry, które w zeszłym roku były mistrzami.

Po dzisiejszej imprezie Oscar Aligh i Martin Lopez jutro, w czwartek, wrócą do rywalizacji, ale w inny sposób. Ten pierwszy popłynie kajakiem ze swoim partnerem Nicolasem Gayolem, by rozegrać jeden z biegów na 500 m. Jeśli awansują do pierwszej piątki, zagrają w półfinale, zaplanowanym na 14:40-14:50.

Martín Lopez wystartuje również, w swoim przypadku, w biegu na 1000 metrów. Odbędzie się on o godzinie 11:44 i aby zaliczyć rundę musisz, podobnie jak twoi koledzy z drużyny, zająć jedno z pięciu pierwszych miejsc. Półfinały zaplanowano na 16.09-16.23

Oscar Alleg: „Tu jest bardzo wysoki poziom, ale jesteśmy pewni, że nad wszystkim będziemy pracować”

W debiucie Oscara Aliga (2006) w międzynarodowych rozgrywkach rangi mistrzostw świata nie było napięcia. „Nie, naprawdę bądźmy spokojni przez cały czas” – wyjaśnił wczoraj po kwalifikacjach wraz z klubowymi kolegami Ikerem Vegą i Antonem Cao (plus Nicolas Gayol).

Wartość Allegue’a wzrasta, ponieważ jest pierwszorocznym juniorem, a zatem jest graczem na desce wiosłowej z dużym potencjałem. „Spędziłem cały sezon przygotowując się i trenując, aby być tutaj. Chciał jak najlepiej to wykorzystać” – skomentował.

Odnosząc się do rozpoczęcia mistrzostw, eumés podkreślił, że „poziom jest wysoki, co Szwajcarzy pokazali w pierwszej rundzie, kwalifikując się bezpośrednio do finału”, ale zauważa, że ​​„mamy wielkie pragnienie i złudzenie, by zmierzyć się z dobrymi regatami w finał. Damy z siebie wszystko”. Allegue kłóci się dziś w teście K2 na 1000 m z Gayolem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *