Wirus koronowy w Oregonie: 1900 nowych infekcji i osiem zgonów

oregonlive’s Logo

Oregon Health Authority zgłosił 1900 nowych przypadków COVID-19 w całym stanie, najwyższy poziom nowych infekcji od 21 września i prawie trzykrotność średniej dziennej liczby przypadków zgłoszonych w połowie grudnia.

Urząd ds. Zdrowia zgłosił również osiem nowych zgonów we wtorek, ponieważ stan zaczął dostrzegać alarmujący wzrost liczby hospitalizacji w placówkach już działających blisko pojemności.

Podobnie jak w innych krajach, władze twierdzą, że ten nowy wzrost jest napędzany przez wysoce zaraźliwy wariant omikronowy. Naukowcy z Oregon Health & Science University Oczekują tsunami przypadków. I chociaż ogólnie uważa się, że nowy wariant powoduje łagodniejsze infekcje, eksperci spodziewają się podobnego wzrostu liczby hospitalizacji, który tej jesieni doprowadzi do kryzysu pojemności szpitali podobnego do stanu systemów opieki zdrowotnej.

Nie jest jasne, ile przypadków omikronu wykryto w Oregonie. Podczas gdy 21 grudnia kraj potwierdził 13 przypadków, urząd ds. Zdrowia nie zapewnia codziennych aktualizacji przypadków nowego wariantu.

Najnowsza prognoza OHSU z spodziewany w zeszłym tygodniu Szczyt w stanie z ponad 1200 hospitalizowanymi pacjentami osiągnął na początku lutego, tuż powyżej rekordu epidemii ustanowionego 1 września. Ale hospitalizowani pacjenci mogą osiągnąć 1700, jeśli Oregonians nie przyjmą środków ostrożności dotyczących COVID-19, zgodnie z Oczekiwania.

„Dane dotyczące COVID-19 zgłoszone dzisiaj przez OHA pokazują nam, że nadchodzi to, o czym ostrzegaliśmy Oregonian w ciągu ostatnich kilku tygodni: Omicron jest na zakręcie, aby stać się dominującą alternatywą w stanie i prawdopodobnie doprowadzi do nowego wzrostu przypadków i hospitalizacji”, powiedział dr Tom Gein, zastępca urzędnika. „Niestety, zgony”, powiedział stanowy epidemiolog i epidemiolog zdrowia w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek e-mailem. „Jest to wyraźne przypomnienie, że walka z COVID-19 jeszcze nie jest w miarę jak nowe zmienne są tak łatwo przyjmowane, ale mamy również możliwość zmniejszenia ich wpływu na nasz stan, kontynuując korzystanie ze sprawdzonych narzędzi, takich jak szczepionki, maski i osłony twarzy oraz dystans fizyczny”.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oszacowały we wtorek, że wariant omicron stanowi obecnie około 59% wszystkich przypadków COVID-19 w kraju. To znaczny spadek w porównaniu z 73% szacunkami z zeszłego tygodnia, które skorygowano do 23% wszystkich przypadków w zeszłym tygodniu. Wskazuje to, że wariant delta jest nadal ważnym czynnikiem napędzającym przypadki i hospitalizację, ale ten oomicron szybko stał się szczepem dominującym.

CDC zaskoczyło również wielu ekspertów opieki zdrowotnej, gdy skróciło o połowę zalecany okres izolacji dla osób, które uzyskały wynik pozytywny, ale nie miały żadnych objawów, z 10 do pięciu dni.

Tymczasem urzędnicy stanu Oregon nadal mocno naciskają na swoją kampanię, aby do końca stycznia mieć milion pocisków wzmacniających w ramionach Oregonu. Odkąd gubernator ogłosił inicjatywę 17 grudnia, dodatkowe 154 197 Oregonian otrzymało jedną. To znaczny postęp, ale wciąż daleko od celu państwa, jakim jest dostarczanie posiłków 30 000 ludzi dziennie. Zarówno University of Oregon, jak i Oregon State University poinformowały, że będą wymagać od studentów i pracowników otrzymywania dawek przypominających, gdy będą się kwalifikować w okresie zimowym.

OHA poinformowała we wtorek, że kliniki szczepień na dużą skalę w Oregonie nadal zapewniają początkowe i przypominające szczepionki przeciw COVID-19, ale zła pogoda wpływa na niektóre lokalizacje. Klinika w Multnomah Greyhound Park w Wood Village została zamknięta we wtorek, natomiast lokalizacje Tektronix, Salem i Springfield planowano zamknąć dwie godziny wcześniej, o 17:00.

Stan zauważył również, że miejsce szczepień na Jackson County Fair zostało zamknięte na stałe, ale dodało, że otwarto nowy kryty ośrodek w The Merrick, 200 N. Riverside Ave. , Medford. Lokalizacja Redmond Fairgrounds jest również zamknięta w tym tygodniu. Centrum testowe COVID w Portland Expo Center jest zamknięte do czwartku z powodu pogody.

Możesz znaleźć informacje o lokalizacjach i ich godzinach otwarcia tutaj.

W przypadku nowych spraw według hrabstwa: Baker (3), Benton (30), Clackamas (136), Clatsop (4), Columbia (7), Cowes (95), Croc (23), Curry (9), Deschutes (182), Douglas (22), Gilliam (1), Grant (16), Harney (3), Hood River (13), Jackson (104), Jefferson (8), Josephine (32), Klamath (40), Jezioro (2), Lane (157) Lincoln (14), Lyn (33), Malhere (8), Marion (257), Morrow (5), Multnomah (258), Polk (73), Tillamook (4), Umatilla (79), Union (8) , Walla (5), Wasco (20), Washington (217), Wheeler (2) i Yamhill (30).

Przypadki zgonów: Wiek zmarłych wahał się od 53 do 78 lat:

74-letni mężczyzna z Josephine County uzyskał wynik pozytywny 19 grudnia i zmarł 26 grudnia w Ashanti Three Rivers Medical Center.

74-letni mężczyzna z Jackson County uzyskał wynik pozytywny 11 grudnia i zmarł 26 grudnia w Providence Medford Medical Center.

78-letnia kobieta w Jackson County uzyskała pozytywny wynik testu 11 grudnia i zmarła 26 grudnia w Regionalnym Centrum Medycznym Ashanti Rogue.

71-letni mężczyzna z Deschutes County zmarł 7 listopada w swojej rezydencji. W akcie zgonu wymieniono COVID-19 jako istotną przyczynę lub stan przyczyniający się do zgonu.

66-letni mężczyzna z hrabstwa Clackamas uzyskał wynik pozytywny 4 grudnia i zmarł 26 grudnia. Miejsce śmierci zostało potwierdzone.

68-letni mężczyzna z Marion County uzyskał wynik pozytywny 2 grudnia i zmarł 25 grudnia w szpitalu Salem.

53-letnia kobieta z Lane County uzyskała wynik pozytywny 10 grudnia i zmarła 26 grudnia w Regionalnym Centrum Medycznym Dobrego Samarytanina.

67-letnia kobieta z hrabstwa Klamath uzyskała wynik pozytywny 29 listopada i zmarła 26 grudnia w Skylakes Medical Center.

Każdy, kto zmarł, miał podstawowe schorzenia lub potwierdził podstawowe schorzenia.

Hospitalizacja: 398 osób z potwierdzonymi przypadkami COVID-19 było hospitalizowanych we wtorek, aż 17 od poniedziałku. W tej liczbie jest 97 na oddziałach intensywnej terapii, o trzy więcej niż w poniedziałek.

Szczepionki: Stan poinformował, że od poniedziałku 2308 osób otrzymało pierwsze zastrzyki.

Odkąd zacząłem: Oregon zgłosił 41 020 potwierdzonych lub przypuszczalnych infekcji i 5631 zgonów, co jest jednym z najniższych wskaźników na mieszkańca w kraju. Jak dotąd państwo Zgłoszone Podano 6 692 348 dawek, 2 761 515 osób zostało w pełni zaszczepionych, a 279 989 zaszczepionych częściowo.

Aby zobaczyć więcej danych i trendów, odwiedź https://projects.oregonlive.com/coronavirus/

– Teda Seikingera; [email protected]; 503-221-8505; Umieść tweeta

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *