Wirus, który zabijał ptaki, pojawił się u pierwszego dzikiego ssaka w Minnesocie

Wirus, który zabijał ptaki, pojawił się u pierwszego dzikiego ssaka w Minnesocie

Populacja lisów w hrabstwie Anoka uzyskała pozytywny wynik testu na śmiertelną, wysoce zaraźliwą ptasią grypę, która tej wiosny zabiła niezliczone dzikie ptaki, co jest niepokojące dla specjalistów zajmujących się dziką fauną i florą.

Według Departamentu Zasobów Naturalnych pozytywny przypadek to pierwszy potwierdzony przypadek wysoce zjadliwej ptasiej grypy (HPAI) u dzikiego ssaka w Minnesocie.

Nie jest to bezprecedensowe – dwie populacje lisa rudego w Ontario w zeszłym tygodniu dały pozytywny wynik na szczep grypy, powiedział DNR w środowym komunikacie prasowym. Pierwsze zgłoszone przypadki dotyczyły ssaków w Ameryce Północnej.

Michelle Carstensen, nadzorca programu ochrony przyrody w DNR, powiedziała w czwartek, że populacje lisów były już na radarze agencji, ucząc się ich diety i biologicznych podatności. DNR był świadomy populacji chorych lisów, które pojawiły się w Sherborne County Wildlife Rehabilitation Center.

„Ten wirus jest dla nich trudny” – powiedziała, dodając, że nie pojawił się u dorosłych.

Weterynaryjne Laboratorium Diagnostyczne Uniwersytetu Minnesota powiadomiło DNR o stanie zestawu z hrabstwa Anoka. Rodzina znalazła chorego lisa, który zmarł, zanim rodzina zabrała go do laboratorium. Agencja poinformowała, że ​​specjaliści ds. zdrowia dzikich zwierząt z DNR dodadzą ptasią grypę do rutynowych badań przesiewowych podczas przyprowadzania chorych lisów do laboratorium.

Niektóre ptactwo wodne, takie jak kaczki i gęsi, są żywicielami ptasich wirusów, które rozprzestrzeniają się podczas migracji. Obecna epidemia, która miała swój początek w Europie, była bardziej powszechna i agresywna niż ostatnia epidemia w 2015 roku i miała ogromny wpływ również na przemysł drobiarski.

Ptactwo wodne jest zatem poważnie naruszone, Drapieżne ptaki, które jadły ich zwłoki. Agencja DNR poinformowała, że ​​testy przeprowadzone dotychczas w Minnesocie potwierdziły występowanie ptasiej grypy u około 200 dzikich ptaków, w tym 19 gatunków.

Carstensen powiedział, że więcej przypadków chorych lisów odnotowano w Wisconsin, Iowa, Michigan i innych stanach, a wirus prawdopodobnie pojawi się u innych gatunków, takich jak skunksy i króliki.

„[The virus] Jest to potwierdzone w sześciu hrabstwach w Minnesocie, ale przypuszczam, że jest wszechobecne w Minnesocie”.

Carstensen powiedziała, że ​​ona i jej zespół będą nadal monitorować nowe przypadki i testować typy, które wydają się „dobrze dopasowane”, wiedząc, że wirusy się zmieniają – podobnie jak w przypadku szczepów koronawirusa. Powiedziała, że ​​nie ma jeszcze dowodów na to, że zwierzęta są w niebezpieczeństwie.

Ale wydawała się ostrożna. „Pytanie za milion dolarów dotyczy tego, co zamierzasz zrobić”, powiedziała.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz inni urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że ryzyko dla społeczeństwa pozostaje niskie.

„Naszą najlepszą radą dla stanu Minnesota jest unikanie kontaktu z dziką przyrodą, która wygląda na chorą lub ranną, oraz skontaktowanie się z lekarzem, jeśli zostałeś ugryziony lub masz inny bliski kontakt z dziką przyrodą” – powiedział dr Johnny Sheftel z Departamentu Minnesoty Zdrowia Publicznego. weterynarz, w komunikacie prasowym DNR.

Osoby, które widzą chore lub martwe ptaki, zachęca się do dzwonienia na infolinię DNR pod numer 888-646-6367.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.