Wirus Marburg: Ghana potwierdza pierwsze pojawienie się śmiertelnego wirusa

Wirus Marburg: Ghana potwierdza pierwsze pojawienie się śmiertelnego wirusa

Ogłoszenie pojawia się po tym, jak dwóch niespokrewnionych pacjentów z południowego regionu Ashanti w Ghanie, z których obaj później zmarli, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​pacjenci mieli objawy, w tym biegunkę, gorączkę, nudności i wymioty, dodając, że monitorowano ponad 90 kontaktów.

Marburg jest wysoce zaraźliwą wirusową gorączką krwotoczną, która należy do tej samej rodziny co dobrze znana choroba wirusowa Ebola i według Światowej Organizacji Zdrowia ma śmiertelność na poziomie 88%. „Choroba zaczyna się nagle, z wysoką gorączką, silnym bólem głowy i złym samopoczuciem” – dodała.

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​wirus jest przenoszony na ludzi z nietoperzy owocożernych i może być przenoszony z jednej osoby na drugą poprzez bezpośredni kontakt z płynami ustrojowymi osób zakażonych lub powierzchniami i materiałami skażonymi tymi płynami.

WHO powiedziała, że ​​podjęto środki powstrzymujące i że w odpowiedzi na wybuch epidemii w Ghanie zostanie rozmieszczonych więcej zasobów. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła również, że „bez natychmiastowych i zdecydowanych działań Marburg może łatwo wymknąć się spod kontroli”.

Nie ma zatwierdzonych szczepionek ani leków przeciwwirusowych na wirusa Marburg. Jednak szanse na przeżycie pacjenta można zwiększyć dzięki opiece, w tym nawodnieniu doustnemu lub dożylnemu oraz leczeniu określonych objawów.

The Służba zdrowia w Ghanie Wezwał społeczeństwo Ghany do unikania kopalń i jaskiń zajmowanych przez nietoperze owocożerne oraz do dokładnego ugotowania wszystkich produktów mięsnych przed spożyciem, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Służba zdrowia stwierdziła, że ​​nietoperze owocożerne są naturalnym gospodarzem wirusa Marburg.
Epidemia w Ghanie jest dopiero drugą w Afryce Zachodniej po Gwinei Odkryj wirusa ostatni rok. Pacjent zmarł również podczas epidemii w Gwinei z powodu wirusa. Gwinejskie władze ds. zdrowia nie potwierdziły żadnych innych przypadków.
w innych częściach AfrykaPoprzednie epidemie odnotowano w Ugandzie, Kenii, Angoli, RPA i Demokratycznej Republice Konga. Wybuch w Angoli w 2005 roku był najbardziej śmiertelny Zginęło ponad 200 osób.

Według Światowej Organizacji Zdrowia z krajami o wyższym ryzyku ponownego pojawienia się wirusa skontaktowano się „w pogotowiu”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.