Wkład Super Mario 64 sprzedany na aukcji za 1,56 miliona dolarów

„To pierwsza zabawka, która została sprzedana na aukcji za ponad milion dolarów”, powiedział AFP Eric Bradley, rzecznik firmy z Dallas w Teksasie.

Heritage ustanowiło swój pierwszy rekord już w piątek, kiedy pojawiła się kaseta do starszych konsol Nintendo Różne z “legenda o zeldaZostał sprzedany na aukcji za 870.000 dolarów (17 milionów 585 tysięcy 615 meksykańskich pesos).

Ten nabój „Super Mario 64” pochodzi z 1996 roku i po raz pierwszy jest używany w 3D.

Była to „jedyna znana wersja z wynikiem 9,8 A++” od eksperta gier wideo Waty, który ocenia stan wkładów, powiedział Bradley, wyjaśniając, że ten wynik był „najwyższy, jaki można uzyskać dla starej gry wideo”.

Mario, nadpobudliwy hydraulik z wąsami i czerwonym kapeluszem, jest jednym z największych bohaterów w historii gier wideo i przyczynił się do światowego sukcesu Nintendo.

Pojawił się w 1981 roku jako „Jumpman” w grze „Donkey Kong”, a w 1985 roku został przemianowany na „Mario” i miał wiele przygód ze swoim bratem Luigim lub za kierownicą wozu.

Retro gry wideo od kilku lat cieszą się coraz większym powodzeniem wśród nostalgicznych graczy.

W kwietniu zeszłego roku został wydany kartridż do gier wideo Super Mario Bros. z 1986 roku dla Nintendo NES został sprzedany na aukcji za 660 tysięcy dolarów (13 milionów 340 tysięcy 811 meksykańskich pesos), zawsze w domu aukcyjnym. Aukcje dziedzictwa .

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *