Władze widzą ciężkie czasy, gdy trzecia fala rządu Govt-19 łapie Polskę – Ciasat Daily

WARSZAWA, 24 marca: Rzecznik polskiego Ministerstwa Zdrowia ostrzegł, że najbliższe dni i tygodnie będą trudne ze względu na trzecią falę koronawirusa.

Wozniacki Andrewskiw powiedział we wtorek dziennikarzom, że ograniczenia wprowadzone przez ministerstwo w sobotę nie powinny przynieść wyników w ciągu trzech lub czterech dni. Podała agencja Xinhua News.

W zeszłą sobotę polski rząd wprowadził nową lokaut na terenie całego kraju, po tym, jak łączna liczba przypadków Kovita-19 w kraju przekroczyła dwa miliony od wybuchu epidemii.

„Jak widać w województwie warmińsko-mussoorie (w północno-wschodniej Polsce), kontrole mające na celu ograniczenie epidemii wymagają co najmniej dwóch tygodni” – cytuje go polska gazeta. „Mamy trudniejsze dni i tygodnie”.

Choć sytuacja na Warmii-Mussoorie nie jest jeszcze stabilna, z dnia na dzień wydaje się poprawiać. Powiedział, że dobrą wiadomością jest to, że ograniczenia, które w całym kraju zostały wprowadzone 20 marca, obejmą hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny, które w Warmii-Mussoorie funkcjonowały już 27 lutego.

Odwołując się do odpowiedzialności społeczeństwa, powiedział, że ludzie powinni zacząć pracować zdalnie przez okres dwóch tygodni.

Androsiewicz powiedział, że w nadchodzących tygodniach należy ściśle przestrzegać zasad dotyczących dystansu społecznego, aby złagodzić ograniczenia później tej wiosny. „Aby ujrzeć świetlaną przyszłość, każdy z nas musi maksymalnie ograniczyć swoje interakcje społeczne” – powiedział.

We wtorek potwierdzono 16 741 nowych przypadków Govt-19, co oznacza łączną liczbę w kraju do 2089 869 od wybuchu epidemii w marcu ubiegłego roku. We wtorek w Polsce na wirusa koronowego zmarło 49 761 osób.

Do tej pory Polska zaszczepiła ponad pięć milionów osób i jest jednym z nielicznych krajów europejskich, które nie zaprzestały stosowania szczepionki AstraZeneca z powodu obaw o skutki uboczne.

Liczba szczepień rośnie w krajach, w których są już zatwierdzone szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy świat zmaga się z opanowaniem epidemii.

Tymczasem na całym świecie opracowuje się 264 kandydatów na szczepionki – 82 z nich w badaniach klinicznych – w takich krajach jak Niemcy, Chiny, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone – wynika z danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia 16 marca.

Zastrzeżenie: ta historia została utworzona automatycznie z usługi IANS.

Zapisz się do nas

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *