Właściciel domu Logana jest zaniepokojony niebezpieczeństwem ptasiej grypy po znalezieniu martwych sępów indyczych

Właściciel domu Logana jest zaniepokojony niebezpieczeństwem ptasiej grypy po znalezieniu martwych sępów indyczych

Szacowany czas czytania: 2-3 minuty

Logan – właściciel domu w Cache County ma nadzieję, że pojawi się rozwiązanie problemu potencjalnego ryzyka ptasiej grypy na jego podwórku, jednocześnie ostrzegając innych o potencjalnych niebezpieczeństwach.

Bruce Jorgensen powiedział, że indycze sępy, które od ponad dekady przebywają na wysokich drzewach za jego domem w Logan, zawsze pozostawiały duży bałagan.

– Dużo srają – powiedział w poniedziałek, wzruszając ramionami. „To było bolesne, ale w tym roku stało się zagrożeniem biologicznym”.

Jorgensen powiedział, że był już świadomy epidemii ptasiej grypy, kiedy w zeszłym tygodniu znalazł na swojej posesji dwa martwe ptaki. Powiedział, że testy wykazały później, że zmarłe sępy indycze miały tę chorobę.

Według Jorgensena urzędnicy ds. dzikiej przyrody i zdrowia ostrzegli go, aby nie dotykał żadnego z ptaków i poinstruowali go, jak zminimalizować ryzyko dla nieruchomości.

Ponieważ sępy indycze są uważane za chronione dzikie zwierzęta, jednak według amerykańskiego Urzędu ds. Ryb i Dzikiej Przyrody rzecznik Departamentu Zasobów Dzikiej Przyrody stanu Utah podkreślił, że funkcjonariusze nie mogą usuwać ptaków i mogą jedynie zasugerować, jak je „zamglić” z drzew, a czasami pomoc w tym procesie.

– Tak, włóż balony – kiwnął głową Jorgensen.

Powiedział, że kupił dwie pary, z których jedna powiedziała „przepraszam” i zastrzelił je w drzewa bezskutecznie.

„Nie ma sensu umieszczać balonu tak wysoko w lesie i trzymać go tam w magiczny sposób, aby odstraszyć ptaki” – powiedział Jorgensen.

Aż trzydzieści sępów indyczych nazywało drzewami domowymi. Chociaż rutynowo i starannie sprzątał swoje podwórko, w poniedziałkowy wieczór znaczna część obszaru pod drzewami wciąż była zaśmiecona ptasimi odchodami.

Biorąc pod uwagę, że ptasia grypa jest często przenoszona z kałem, Jorgensen wyraził obawy związane z utrzymującymi się zagrożeniami dla zdrowia.

„Gdzie nie spojrzę, są tam plamy kałowe i zapach Cloroxu” – powiedział.

Wytyczne Departamentu Zdrowia Stanu Utah stwierdzają, że chociaż obecny szczep ptasiej grypy stanowi „niskie ryzyko” dla ludzi, nadal jest przenoszony na ludzi, o czym świadczy niedawny przypadek w Kolorado.

Zespół namawiał ludzi, aby nie dotykali martwych ptaków, jeśli je zobaczą. Jeśli zobaczyli grupę martwych ptaków – pięć lub więcej – w tym ptactwo wodne, ptaki brzegowe, dzikie indyki, przepiórki, ptaki drapieżne i śmieci znalezione w pobliżu siedlisk ptactwa wodnego, osoby te powinny zadzwonić do lokalnego biura DWR lub zadzwonić pod numer 801-538-4700.

dodatkowy Wytyczne Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zawiera więcej informacji o tym, co zrobić, aby zachować bezpieczeństwo.

„Moją preferowaną opcją jest ich eutanazja” – powiedział Jorgensen. – Nie wiem, czy możesz przyjechać do centrum Logan i zacząć do nich strzelać.

Jorgensen powiedział, że ze względu na status ptaków chronionych nie jest pewien rozwiązania, ale ma nadzieję, że takie się pojawi.

„Wszędzie, gdzie siedzą, zanieczyszczają” – powiedział Jorgensen.

Powiązane historie

Andrzej Adams

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.