Właściciel gry Final Fantasy jest zszokowany i zasmucony utratą 30% jej wartości

Właściciel gry Final Fantasy jest zszokowany i zasmucony utratą 30% jej wartości

Japoński twórca gier wideo, Holdingi Square Enixstracił prawie 2 miliardy dolarów na giełdzie w Tokio od czasu ostatniej premiery gry wideo Final Fantasy Otrzymał bardzo negatywne recenzje. Bloomberg donosi, że obecnie wśród inwestorów panuje sceptycyzm, podejrzewając, że po prawie 40 latach na rynku jedna z najważniejszych karier w branży gier wideo dobiega końca.

Tokijska firma miała wiele porażek, gdy przyszło do stworzenia kolejnej serii, która mogłaby zwiększyć jej sprzedaż. W ostatnich latach Pozostała na drugim miejscu pod względem wartości rynkowej za Firma Camcom. I Activision Bizard Inc. Utrata wartości firmy ostrzega resztę firm w branży o znaczeniu kontroli jakości i planowania produktu.


W ciągu ostatniej dekady Square Enix pomnożyło swoją wartość pięciokrotnie Dzięki ulepszeniu gry wideo Final Fantasy. Jednak ostatnia edycja, która trafiła do sprzedaży w czerwcu, spotkała się z żałosną porażką, a sytuacja pogorszyła się w sierpniu, gdy firma opublikowała wyniki wskazujące na żałosną porażkę. Spadek zysków. Akcje spadły o prawie 30% od początku lata i wydaje się, że przed nimi długa droga, aby odzyskać swoją wartość. Jej akcje spadły w ostatnią środę o 0,69%, osiągając najniższy poziom od maja ubiegłego roku. Od czasu konsensusu Bloomberga obniżyli cenę docelową dla twórcy gier wideo.

„Dostarczanie na rynek niekompletnych, złych lub nieprzetestowanych gier jest złym posunięciem” – stwierdził. Michaela Prefontaine’a, programista z Tokio. Michał został uwzględniony Marvel’s Avengers, Outcast i Kronika DioField Jako przykłady gier, które nie zostały dobrze przyjęte na rynku. Bloomberg donosi, że obecni i byli pracownicy Square Enix obwiniają firmę za podejście, które zdecydowali się utrzymać, w którym każdy projekt był lennem jednego produktu.

Z drugiej strony odnoszą się do producentów Odpowiedzialny za niewystarczające zarządzanie dokumentacją i brak struktury Prawidłowy sprzęt. Dlatego osiągane przez nie wyniki są bardzo zmienne. Niektóre najnowsze gry stworzone przez firmę zebrały bardzo pozytywne recenzje, inne zaś, jak np. Forspoken, nie spotkały się z dobrym przyjęciem.

Takashi Kiryu, nowy dyrektor generalny firmy

Takashi KiryuPotwierdził to od czerwca nowy prezes spółki Głównym celem Square Enix Holdings Ma to na celu zmniejszenie liczby gier wideo o mniejszym wpływie i ograniczenie outsourcingu produkcji, aby skupić się na grach o większym budżecie, aby poprawić rentowność firmy.

Ze swojej strony analitycy nie mają wysokich oczekiwań. Jeśli chodzi o ożywienie firmy. Specjalista UBS Securities, Kenji FukuyamaZwraca uwagę, że nawet te nowe strategie nie przyniosą znaczącej poprawy korzyści. Dodatkowo wskazuje to na to, że firma od dłuższego czasu znajduje się w stanie uśpienia i trudno będzie ponownie zaangażować fanów, którym najwyraźniej zabrakło cierpliwości i zmęczenia oglądaniem gier wideo przystosowanych do platform mobilnych.

„Jesteśmy zaniepokojeni rozwojem gier i strukturą kontroli jakości firmy, co może ograniczyć jej długoterminowe wyniki” – napisał. Yijia ChaiAnalityk Macquarie Capital Securities Japoniaw liście do klientów, utrzymując jednocześnie ocenę spółki na poziomie ponadprzeciętnym. „Square Enix ma problemy z produkcją gier” – powiedział. Serkan Tutukonsultant branży technologicznej w Tokio, stwierdził, że wiele gier tej firmy jest „zbyt tradycyjnych” i nie aspiruje do miana bestsellerów.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *