Właściciele psów ostrzegają przed wysoce zaraźliwymi wirusami rozprzestrzeniającymi się w południowej Florydzie – CBS Miami

Właściciele psów ostrzegają przed wysoce zaraźliwymi wirusami rozprzestrzeniającymi się w południowej Florydzie – CBS Miami

Miami (CBS Miami) — Miami-Dade Animal Services wzywa właścicieli psów do publicznego monitorowania swoich zwierząt, ponieważ nowa, wysoce zaraźliwa choroba rozprzestrzenia się na południowej Florydzie.

Nazywa się to zespołem zakaźnych chorób układu oddechowego (CIRDC).

Czytaj więcej: Wielki pożar zarośli płonie w południowo-zachodnim Miami-Dade

„Zaraźliwa choroba układu oddechowego psów jest podobna do grypy psów lub przeziębienia. Są to liczne wirusy, które wpływają na układ oddechowy i powodują objawy ze strony układu oddechowego” – powiedziała dr Maria Serrano, weterynarz z Animal Services: kichanie, kaszel i hacking.

Animal Services powiedział, że kilka przypadków CIRDC zostało zgłoszonych w całej południowej Florydzie. Zachęcają właścicieli psów, aby pomagali chronić swoje zwierzęta, informując je o rutynowych szczepieniach i z dala od miejsc, w których jest wiele psów.

„Trzymaj się z dala od miejsc, w których gromadzą się psy. Więc parki dla psów, budy, wszędzie tam, gdzie jest dużo psów razem. Unikaj także kontaktu nos do nosa między psami” – powiedział Serrano.

Aby chronić zwierzęta w swoim schronisku, Animal Services tymczasowo zawiesił następujące usługi dla swoich psów do odwołania.

  • Klinika Wellness – Sterylizacja/Zabiegi Sterylizacji, Szczepienia, Mikrochipy
  • Pokwitowanie – Zrzeczenie się właściciela
  • Imprezy związane z adopcją zwierząt poza siedzibą

Wirus rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt z zarażonym psem oraz przez kontakt z osobami, które miały kontakt z wirusem. Wirus może przenosić się na ubrania, ręce i przedmioty, takie jak miski na jedzenie/wodę, obroże/smycze, zabawki i pościel.

Jednak może być łatwo zabity przez większość środków dezynfekujących, mycie rąk wodą z mydłem, regularne pranie odzieży, mycie misek i zabawek wodą z mydłem.

W Trails and Tails Park w Doral niektórzy właściciele psów powiedzieli, że nigdy nie słyszeli o CIRDC.

Czytaj więcej: Wymagania dotyczące maski podróżnej Wyzwania na Florydzie

„Nie, nie słyszałem o tym. To pierwszy raz, kiedy o tym słyszę” – powiedział Giovoni Tardincella.

Zapytany, czy się tym niepokoi, odpowiedział: „Nie bardzo. To już trzeci raz, kiedy przyprowadzam ją do tego parku. Idę z nim do domu, ale tak naprawdę mnie to nie martwi”.

Ximena Aponte nie była zainteresowana.

„Uprawiamy sport, dobrze się odżywiamy, a przede wszystkim Pan nas ochroni” – powiedział Aponte. „Nie chodzi o wiele psów. Zawsze chodzi o psy sąsiadów i te psy, ale w pobliżu nie ma zbyt wielu psów”.

Dr Serrano powiedział, że wirus przechodzi przez kropelki w powietrzu i jest wysoce zaraźliwy. Powiedziała, że ​​właściciele psów powinni traktować je jak COVID i zachować bezpieczną odległość od innych psów, ponieważ może to być potencjalnie niebezpieczne.

„Może rozwinąć się w coś poważniejszego, zapalenie płuc, gorączkę, letarg, brak jedzenia” – powiedziała.

Jeśli twój pies zacznie wykazywać objawy, skontaktuj się z weterynarzem, ponieważ istnieje lekarstwo. Twój pies może otrzymać antybiotyki. Okres inkubacji wynosi trzy i dziesięć dni. W przypadku infekcji może trwać od dwóch tygodni do miesiąca.

Więcej wiadomości: Dochodzenie powypadkowe wykazało, że siedzenie Tire Sampsona było zablokowane, gdy upadł na śmierć podczas wyczynu kaskaderskiego w Orlando

Ludzie i koty nie mogą zostać zarażeni wirusem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *