Właśnie odkryliśmy największe trzęsienie ziemi na Marsie, jakie kiedykolwiek zarejestrowano. może być ostatnim

Platforma Mars Insight NASA Niedawno odkryłem trzęsienie ziemiJest to największe trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na Marsie. Nie jest to pierwsze trzęsienie ziemi zaobserwowane na Czerwonej Planecie, ale może to być ostatni raz, kiedy sonda NASA może zbierać dane z sondy InSight. Eksperci mają nadzieję, że to trzęsienie ziemi pozwoli im dowiedzieć się więcej o wnętrznościach Marsa.


trzęsienie ziemi w skali 5.
Trzęsienie ziemi o sile 5 jest uważane za przeciętne tutaj na Ziemi. Jest to jednak poważne trzęsienie ziemi dla Czerwonej Planety i największe trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na innej planecie. Do tej pory rekord został przechwycony przez tę samą sondę o rozmiarze 4,4. Brak trzęsień ziemi o znacznej intensywności nie powinien wprowadzać w błąd, od tego czasu InSight zarejestrował łącznie 1313 trzęsień ziemi. Na Marsa dotrze w listopadzie 2018 r..

Kiedy rozmiar ma znaczenie.
Jednak ten ruch Ziemi bardzo pomaga naukowcom. Jak wskazuje sama agencja, wydarzenie to będzie dostarczać dane dla zespołów badawczych przez kilka lat. Informacje sejsmiczne zostaną wykorzystane, aby dowiedzieć się więcej o warstwach geologicznych, które tworzą wnętrze Marsa, ale mogą również pomóc w zdobyciu większej wiedzy na temat wewnętrznych cech innych ciał skalistych, takich jak Księżyc. Może nawet pomóc nam lepiej zrozumieć naszą planetę.

Wgląd w misję i SEIS.
wgląd zniknął z ziemi Na pokładzie rakiety Atlas V w maju 2018 r. sonda Składa się z nieruchomej platformy z dźwigiem do umieszczenia niektórych swoich eksperymentów na powierzchni Marsa. jeden z nich, Sejsmograf SZEŚĆ, stworzony przez CNES, „francuski CSIC”. Sejsmograf jest chroniony przed kurzem i wiatrem z Marsa kopułą.

https://www.xataka.com/espacio/alternate-layers-sedimentos-roca-volcanica-sismografo-mars-insight-logra-analyze-que-hay-superficie-marciana

niespokojna przeszłość.
InSight to złożone zadanie. w 2020 r. Uznano to za niemożliwe Aby osiągnąć jeden ze swoich celów, wykopała glebę Marsa. W rzeczywistości ani skała marsjańska, ani jej atmosfera nie ułatwiały tej sondy. Nagromadzenie się kurzu na panelach słonecznych oznacza, że ​​statek nie może poprawić swojego użytkowania pomimo wykonywania zadań czyszczenia, które tylko zredukowały problem.

Kilka burz zaostrzyło problem i sonda musiała przejść w stan hibernacji trzy razy w ciągu roku czerwiec 2021 a ostatnio w Styczeń s maj w tym roku. Jednak przerwy w dostawie prądu i awarie wiertnicze pojawiły się po NASA Osiągnięcie głównych celów to: na misję w 2020 roku.

Przedłużenie życia.
InSight już rozszerza swoją misję, ale w rzeczywistości NASA ogłosiła, że ​​pozostanie aktywna co najmniej do grudnia 2022 r., o ile pozwoli na to źródło zasilania. To jest krótsze niż NASA ogłosiła osiem rozszerzeń W ostatnich tygodniach. NASA ogłosiła aktualizację w tym zakresie, ale będziemy musieli Poczekaj w przyszłym tygodniu Aby dowiedzieć się, z czego będzie się składać.

zdjęcie | Pojemnik

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.