Włochy i Anglia są w tej samej grupie Ligi Narodów

Włochy i Anglia pozostają w tej samej grupie Ligi Narodów i spotkają się w przyszłym roku, aby ponownie wydać finał, w którym grali w ostatnich Mistrzostwach Europy.

Niemcy i Węgry uzupełniają grupę po czwartkowym losowaniu. Selekcjonerzy będą rozgrywać mecze u siebie i na wyjeździe od czerwca do września. Włochy zostały uhonorowane na Euro 2020 po pokonaniu Anglii w rzutach karnych w finale na stadionie Wembley w Londynie.

Następna edycja drugich reprezentacyjnych mistrzostw UEFA będzie w zasadzie pusta na Puchar Świata, który rozpocznie się w Katarze w listopadzie.

Mistrzowie świata opuścili Francję w grupie, która obejmuje ich rywali z Chorwacji w finale Mondii 2018, Danię i Austrię.

Belgia, pierwsza w rankingu FIFA, zmierzy się z Holandią, Polską i Walią.

Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria i Czechy zakończyły grupę D najwyższej kategorii w Lidze Narodów.

Zwycięzcy grup w Lidze A awansują do mini-turnieju w czerwcu 2013 roku, który wyłoni mistrza. Francja będzie bronić tytułu po koronacji w październiku.

Zaplanowano cztery rundy fazy grupowej, między 2 a 14 czerwca, a następnie dwie kolejne między 22 a 27 września.

Cztery grupy w Lidze B skupiają się na Szwecji, Norwegii, Serbii i Słowenii.

Liga Narodów dzieli 55 europejskich drużyn na trzy poziomy z 16 krajów, z siedmioma najsłabszymi drużynami na czwartym poziomie.

Zwycięzcy lig B, C i D awansują do kolejnej fazy grupowej w 2024 roku. Zwycięzcy pierwszych trzech kategorii przejdą do kolejnej edycji.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.