Włochy próbowały kupić Polskę pod koniec pierwszej połowy meczu na mundialu w 1974 roku w Niemczech

Były reprezentant Polski Władysław Zmuda (Lublin, 1954) ujawnia w swojej autobiografii Będziesz piłkarzem., niedawno opublikowany, usiłowanie przekupstwa w trakcie Puchar Świata 1974, świętuj ten dzień Niemcy. Wybór Polska, który przed turniejem nikt nie dał ani grosza, pokonał jednego z kandydatów wbrew wszelkim przeciwnościom, Argentyna, w pierwszym meczu fazy grupowej (3-2). W drugim prowadził drużynę Kazimierz Górski zgnieść Haiti (7-0). Te dwa wyniki zapewniły Polakom awans do kolejnej rundy przed trzecim meczem z A Włochy Zamiast tego potrzebował zwycięstwa, aby iść do przodu.

Dudek: „Casillas powiedział, że Torres jest najbardziej przereklamowanym graczem hiszpańskiej piłki nożnej”

David Ruiz

W tych okolicznościach rozegrałem ten mecz StuttgartCo Zmuda powiedział w swojej książce: „Włosi byli absolutnie pewni, że wygrają, ale po pierwszej połowie to my pokonaliśmy ich 2-0 i klasyfikacja zaczęła im spadać”. Dodaje: „Kiedy w pierwszej połowie poszliśmy do szatni, W tunelu czekał na nas mężczyzna. W ręku trzymał aktówkę, a gdy ją otworzył, pojawiły się zwitki banknotów i wiele dolarów. Nie mogłem w to uwierzyć: człowiek z torbą pieniędzy w środku meczu Pucharu Świata! Myślę, że jeden z naszych pracowników zaczyna się z tym borykać. To trwało chwilę, a potem wysłali nas do szatni. Ale doskonale pamiętam te pieniądze – upiera się.

kto był w obronie WeronaI Kosmos Nowego Jorku I kremoński Pamiętaj: „W tym momencie ktoś powiedział „Ale to jest Allodi, wiceprezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej!”. Myślę, że „Funio” Bulzacki też zdał sobie sprawę z tego, co się stało”. Miroslav Polzaki, były reprezentant Polski w piłce nożnej, wyjaśnia w książce: „Pamiętam tę torbę. Próbował ją dać jednemu z piłkarzy, ale nikt nie chciał jej zabrać”. Rzucili nas wszystkich i kazali wejść do szatni, gdzie nie mógł już wejść”..

Zmuda kontynuuje swoją historię. „Później zagraj w Zjednoczone państwoPoznałem Włochów Roberto Bonignegna I Giorgio Chinaglia, Żartowałem: „Czy nie może podejść bezpośrednio do młodego Zmudy, który grał w centrum obrony, żeby naprawić sytuację 2-2?”, powiedziałem im. Ponieważ wygraliśmy 2-1, co jest dla nich niewyobrażalne ze wszystkimi liczbami, które mieli: Dino ZoffI Giacinto FacchettiI Tarcisio BurgnichI Sandro MazolaI Fabio Capello, wspomniana wyżej Chinaglia, Gianni RiveraI Luigi Riva… i trener, Ferruccio Valcarigi. Wszyscy zostali wykluczeni z mundialu po zmierzeniu się z Polską, na którą nikt nie postawił. Oczywiście, jak by to zrobili, gdybyśmy nie byli w żadnym finale przez czterdzieści lat? ”

Okładka i tylna okładka biografii Zmudy

Spowiedź Ayali „Myszy”

Jednak historia, którą Zmuda ujawnia w swojej autobiografii po 47 latach, nie kończy się na tym. W ten sam sposób, w jaki Włochy, według jego opowieści, próbowały kupić Polskę, okazało się, że Argentyńczycy też chcieli „zachęcić” ich do pokonania Włoch. Grzegorz LatoBył najlepszym strzelcem w 74. Pucharze Świata z siedmioma bramkami, później zbiegł się z Argentyńczykiem Robin Ayala w atlas Meksykańska. Podczas tradycyjnego spotkania piłkarzy z prezydentem po meczu ligowym Lato powiedział, że „atmosfera była spokojna, a przy lampce wina Ayala zaczął nam opowiadać, jak „przekazał” pieniądze zebrane między argentyńskimi graczami, abyśmy mogli pokonać Włochy. W tym meczu wzięło udział dwóch trenerów Argentyny i kobieta z Robert Gaduca, który był właścicielem pieniędzy. Obok niej na trybunach był inny Polak, duży facet i nasz kolega. Pracował dla Pan Am, słynnej linii lotniczej, i to on zarządzał naszymi biletami.

Według Laty „Skąd wiedzieli niektórzy Hiszpanie, zadałem pytanie Ayali”, znanej w Hiszpanii ze swojej przeszłości w Atletico Madrid: „o czym mówisz?”. A on odpowiedział: – Zgadza się, przysięgam! Potwierdził, że dwudziestu dwóch argentyńskich graczy wpłaciło tysiąc dolarów na osobę. Każdy gracz otrzymał w tym czasie premię w wysokości 8000 $, więc wniesiona kwota była znacząca. „Mysz” dodała: „Umieściliśmy ich 18 000”. Spojrzałem na niego i powiedziałem: „Chwileczkę, gdyby było dwudziestu dwóch graczy i każdy wniósł tysiąc dolarów, rozumiem, że dostaliby 22 tysiące dolarów, a nie 18 tysięcy, prawda?” Na to pytanie odpowiedział z największą szczerością: „Musiałem coś wziąć!”. Następnie dziennikarze spotkali się z argentyńskim trenerem, który był na trybunach meczu Polska-Włochy i wszystko potwierdzili.”

Ruben Ayala, były zawodnik Atlético Madryt, wita się w Wanda Metropolitano. (EFE)

„Niestety nie dostaliśmy ani grosza” – wyjaśnia Zmuda. „Rozmawiałem z Gadochą, który teraz mieszka w USA. Nie odebrał i nie zadzwonił. Nie wtedy, nie po tym, jak się o tym dowiedział”.. Trzeba pamiętać, że Polska zajęła trzecie miejsce w 74. Pucharze Świata rozgrywanym w Niemczech i za nic innego nie wygrała Finał Pocieszenia Brazylia Mistrz lat 70-tych i to, co lubią jego główni gracze Jana TomaszowskiegoI Kazimierz DynaśI Andrzeja SzarmachaWśród gwiazd turnieju byli Grzegorz Lato i Robert Gadocha oraz sam Władysław Żmuda. Drużyna rzekomo niedoceniana przez wiceprezesa Włoskiego Związku Piłki Nożnej, Italo Allodiego, gdy chciał go kupić.

El „spoiler” Italo Allodi

Konopie indyjskie Opublikowano w Stróż W 1999, „Lodi przetrwał wiele zarzutów o przekupstwo i korupcję, aby stać się ważną postacią we włoskim futbolu i jego zwycięstwach w Pucharze Świata. (…) Karierę zmarłego w wieku 71 lat biznesmena piłkarskiego i kolekcjonera sztuki można uznać za niemal typową dla włoskiego społeczeństwa lat 60. XX wieku. Syn kolejarza, urodził się w Asagio i przekształcił się z zawodowego piłkarza w osobę bogatą i szanowaną.. Po tym, jak został wyśmiany za kupowanie sędziów, zdominował rynek transferowy, miał kolekcję dzieł sztuki i został zatrudniony przez FIF do wykonywania ważnych zadań.

Zdjęcie: El Presidente de la FIFA, Gianni Infantino, z Donaldem Trumpem.  (Reuters)
Infantino będzie nadal dominować w Afryce dzięki przyjacielowi milionera Trumpa

Ciasto Morskie

„To nie jest zgniłe, jest zgniłe” (On nie jest zepsuty, jest zepsuty), mówił o nim dalej Gianpaolo Ormezanoszanowany dziennikarz z Turynu „można przeczytać w powyższym artykule w Guardianie”. Czasami trudno było odróżnić, ale mimo całego wstydu, jaki czasami ogarniał Alodi, włoska prasa sportowa nadal składała mu hołd. Gazety pośmiertne chwaliły jego pozytywny wpływ na futbol, ​​ignorując jego wrogość do niej Enzo BearzotTrener włoskiej reprezentacji, która zdobyła tytuł Mistrzostwa Świata 1982 w Hiszpanii, Oprócz Jego udział w skandalach lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy władcy Puchar Europy Zostali przekupieni wcześniej Pochować I Juventus„To nic, co nie mogłoby się dzisiaj wydarzyć, chociaż „spoilery” teraz, tak jak wtedy, nadal krążą swobodnie. Oczywiście żaden z nich nie zrozumie niczego, gdy przyjdzie czas na napisanie swojej autobiografii…

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *