Wnętrza europejskie: nastolatek Keely Hodgkinson rzuca w Polsce 800 mln złota

Keely Hodgkinson bije rekord świata na 800 m do lat 20 w hali w styczniu, miesiąc później przez American Eating Muval

Nastolatek Keely Hodgkinson jeszcze bardziej wzmocnił swoją reputację, zdobywając 800 mln złota dla Wielkiej Brytanii na Halowych Mistrzostwach Europy.

Zawodnik z Wigan, który w środę skończył 19 lat, prowadził większość wyścigu i pokonał polarnego Jonaha Joswicka w dwie minuty i 3,88 sekundy.

To drugi duży tytuł seniora dla Hodgkinsona, który w zeszłym roku zdobył krajowy tytuł outdoorowy.

„Nie myślę o stresie, ponieważ mam 19 lat” – powiedział.

– Jest jeszcze rzeczy, których muszę się nauczyć. Zachowałem trzeźwą pozycję, jaką byłem w półfinale.

Wyszkolony przez Hodgkinsona Trevora Paintera młody człowiek jest prowadzony przez swoją żonę i złotą medalistkę z 2011 roku, Jenny Meadows.

„Ufają mojemu instynktowi i pozwalają mi rozwijać się jako mój własny sportowiec” – powiedział Hodgkinson dla BBC Sport. „Mam doświadczenie Jenny w stukaniu, kiedy tego potrzebuję”.

Polka Angelica Chichoka zdobyła brązowy medal dla brytyjskiej Ellie Baker.

Jamie Webb zdobył brąz w wyścigu mężczyzn. Srebrny medalista 2019 był minutę 46,95 sekundy za Polakami Patrick Topek i Mathews Borkowski.

Wielka Brytania zdobyła już 10 medali na mistrzostwach w Toronto, które zakończą się w niedzielę.

Brytyjskie siostry zdobyły medale na 60 m przez płotki

Cindy Chamber (druga po lewej) i Nadine Viser (po prawej)
Cindy Chamber (druga po lewej) i Nadine Viser (po prawej) to dwie pierwsze przeszkody na drodze do finału

Siostry Cindy Chamber i Tiffany Porter dodały brytyjski medal ze srebrem i brązem na 60 m przez płotki.

Holenderka Nadine Wisser utrzymała swój tytuł w 7,77 sekundy, pokonując Sember w 7,89 sekundy, a Porter wrócił do domu z 7,92.

Visser był faworytem, ​​ale to, kto zajął pozostałe dwa miejsca, było powszechne.

Członek był czysty i nigdy nie zboczył z byłego heptathlonistki, podczas gdy Siostra Porter wyrzuciła Finna Nurlottę Nesiri w samą porę.

Niepewna podróż do tego miejsca dla obu Wielkiej Brytanii. Chamberlain, lat 26, zdobył swój pierwszy medal od urodzenia córki Sidery w 2019 roku, podczas rekonwalescencji po zagrażającym karierze degeneratowi Achillesowi.

Starsza siostra dziesięć lat temu zdobyła srebro na imprezie i powiedziała BBC Sport, że to „wielka podróż”.

– Cieszę się, że wróciłem i wdzięczny – powiedział Porter. „Miejmy nadzieję, że rodzina jest dumna”.

Członek powiedział: „Bardzo się cieszę, że jestem tutaj z moją siostrą. Zdobycie medalu jest niesamowite, daje mi to dużo pewności siebie”.

Francuz Wilhelm Pelosi pokonał Andrew Posey w finale mężczyzn.

27-letnia Wielka Brytania, która wygrała w 2017 r., Wyrównała swój rekord życiowy i ukończyła na 7,43, co stanowi rekord stypendium na poziomie 7,42.

„Na początku radziłem sobie lepiej, ale straciłem dwa kroki w środku” – powiedział Posey dla BBC Sport. „Najlepszy człowiek dzisiaj wygrał. Jestem trochę rozczarowany.”

„Zdecydowanie jestem w najlepszej formie w moim życiu. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tam, gdzie jestem”.

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."