Wojna między Ukrainą a Rosją: Najnowsze wiadomości na żywo | Kijów o wysłaniu czołgów na Ukrainę: „Za zwlekanie z decyzją płacimy życiem naszych ludzi” | Międzynarodowy

Wojna między Ukrainą a Rosją: Najnowsze wiadomości na żywo |  Kijów o wysłaniu czołgów na Ukrainę: „Za zwlekanie z decyzją płacimy życiem naszych ludzi” |  Międzynarodowy

Ławice w Davos: „Będziemy nadal pomagać Ukrainie tak długo, jak to będzie konieczne”

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz przemawiał w środę na trwającym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos (Szwajcaria). „Rosja już całkowicie poniosła porażkę w swoich próbach osiągnięcia swoich imperialistycznych celów. Ukraina broni się wielkimi sukcesami i imponującą odwagą. „Międzynarodowa koalicja kierowana przez G-7 zapewnia krajowi pomoc finansową i wojskową” – zaczął Scholz. „Same Niemcy udostępniły w zeszłym roku 12 miliardów euro i będziemy nadal pomagać Ukrainie tak długo, jak będzie tego potrzebować” dodał. „Ale aby zakończyć wojnę, rosyjska agresja musi się nie powieść. Dlatego w ścisłej współpracy z naszymi sojusznikami nadal wspieramy Ukrainę dużymi ilościami broni. Obejmuje to systemy obrony powietrznej, takie jak Iris D i Patriot, artylerię i pojazdy piechoty opancerzonej” – powiedział Schalls, którego rząd od wielu dni znajduje się pod presją ze strony zachodnich partnerów, aby zezwolił na dostawę nowoczesnych czołgów na Ukrainę.

Jednak kanclerz Niemiec nie ogłosiła w środę w Davos żadnej decyzji, ponieważ Polska i Finlandia – w których znajdują się niemieckie czołgi Leopard 2 – chcą wysłać je do Kijowa, chociaż obie potrzebują pozwolenia ze swojego kraju, Berlina. Produkowane są na eksport. Warszawa i Reykjavik to właśnie dwaj partnerzy, którzy mają najwięcej jednostek czołgów Leopard, które są gotowe do szybkiego dostarczenia do Kijowa. Zapytany w turze pytań o wysłanie czołgów Scholz argumentował, że Niemcy wraz z Wielką Brytanią były drugim po Stanach Zjednoczonych krajem, który wsparł Ukrainę. „Wspieramy Ukrainę nie tylko pomocą finansową i humanitarną, ale także dużą ilością broni. Jeśli tak na to spojrzeć, jesteśmy jednym z krajów, które robią więcej” – podkreślił.

„Będziemy nadal pomagać na tak dużą skalę” – powiedział Scholz, odnosząc się do kilku systemów wyrzutni rakiet, które Berlin dostarczył Ukrainie. „Będziemy nadal dostarczać Ukrainie broń, która jest bardzo ważna dla ukraińskiej obrony powietrznej” – powiedział minister spraw zagranicznych Iris De. Pracujemy z nimi, dyskutujemy z nimi, nie robimy czegoś sami, ale z nimi, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi, co jest bardzo ważne w tym wspólnym zadaniu ochrony niepodległości i suwerenności Ukrainy. Jak powiedziałem w swoim przemówieniu, będziemy to robić tak długo, jak będzie to konieczne” – powiedział Scholz, dodając, że ostrzegł: „Jest też jasne, że nie dopuścimy do tego, by przerodziło się to w wojnę między Rosją a NATO”.

Niemiecki rząd, przynajmniej na razie, nie zdecydował się wysłać czołgów na Ukrainę, ponieważ obawia się, że obraz jego pojazdów opancerzonych w obliczu rosyjskich czołgów na polu bitwy reprezentuje nową eskalację wojny. Jednak Wielka Brytania już pod koniec zeszłego tygodnia ogłosiła, że ​​przekaże Kijowowi 14 czołgów Challenger 2, aby pomóc ukraińskiej armii w walce z rosyjską inwazją.

Ukraina wielokrotnie powtarzała, że ​​przybycie zachodnich czołgów podstawowych zapewni jej siłom zbrojnym wystarczającą siłę ognia do odparcia wojsk rosyjskich w decydujących bitwach. Kijów, który od 24 lutego cierpiał z powodu inwazji wojsk Kremla, uważa, że ​​potrzebuje około 300 zachodnich czołgów. „Moim życzeniem, życzeniem Niemiec, Unii Europejskiej i krajów, które pomagają narodowi ukraińskiemu, jest to, aby mogły być wolnym i demokratycznym krajem, któremu uda się przystąpić do Unii Europejskiej” – powiedział Schaalz. Jego mowa..

W ten sam piątek około trzydziestu urzędników obrony NATO i ich partnerów będzie uczestniczyć w Ukraińskiej Grupie Łącznikowej ds. Obrony w Ramstein (Niemcy), głównej bazie lotniczej USA w Europie. (kraj)

Na filmie, który następuje po tych liniach, można zobaczyć interwencję Scholesa w Davos:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *