Wojna między Ukrainą a Rosją: Najnowsze wiadomości na żywo | UE zgadza się zwiększyć pomoc dla Ukrainy na zakup broni o 2 mld euro International

G7 tworzy platformę do koordynowania pomocy finansowej z „Planu Marshalla” na odbudowę Ukrainy.

Elena G. z Berlina. Przez Sevillano. Plan odbudowy Ukrainy postępuje ramię w ramię z grupą G-7, która zgodziła się stworzyć platformę do koordynowania całej zbieranej pomocy finansowej. Mechanizm, o którym zadecydowano na wcześniejszym spotkaniu Grupy Siedmiu najbardziej uprzemysłowionych mocarstw: Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch, zostanie stworzony przez Ukrainę, najważniejsze międzynarodowe instytucje finansowe i kraje. Zapewnij pomoc finansową.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz obiecał, że platforma zostanie uruchomiona „tak szybko, jak to możliwe”, aby kierować wysiłkami gospodarczymi wszystkich globalnych aktorów w misji dla ludzkości porównywalnej z Planem Marshalla po II wojnie światowej. ”, dodał podczas wystąpienia w Berlinie.

Szefowie państw i rządów G7 spotkali się w ten poniedziałek już po raz szósty pod przewodnictwem niemieckiego prezydenta, który już przygotowuje się do przejęcia władzy od Japonii 1 stycznia. „Sama ta liczba pokazuje, jak blisko współpracowaliśmy z naszymi partnerami w tym roku” – powiedział Scholes. Spotkanie, na które zaprosił także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, było ostatnim spotkaniem prezydencji niemieckiej, które naznaczone było „brutalną agresją Rosji na Ukrainę” – podkreślił Scholz. Siedmiu partnerów jest zjednoczonych w zobowiązaniu do „utrzymania niezbędnego wsparcia dla Kiwi” na wszystkich poziomach – gospodarczym, humanitarnym i wojskowym.

Zełenski powtórzył przywódcom G7 swoje żądanie bardziej „nowoczesnych czołgów”, wskazał prezydent w swoim koncie na Telegramie. „Potrzebujemy więcej artylerii i pocisków o większym zasięgu. „Im skuteczniej będziemy dysponować tą bronią, tym krótsza będzie rosyjska inwazja” – dodał. Wystąpił do nich o pomoc w utrzymaniu stabilności finansowej, energetycznej i społecznej kraju w nadchodzącym roku.

Niemiecka kanclerz przekonywała, że ​​wprowadzone ostatnio przez G7 pułapy cen ropy naftowej mają na celu dalsze zmniejszenie dochodów Moskwy z eksportu tych węglowodorów i zwiększenie presji na prezydenta Rosji Władimira Putina. Powiedział, że jego „międzynarodowa izolacja” jest ewidentna i po raz kolejny poprosił go w imieniu grupy o „powstrzymanie bezsensownych zabójstw na Ukrainie” i „wycofanie jej wojsk”.

Choć na spotkaniu nie poruszono kwestii dostaw broni i amunicji na Ukrainę, jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik Sholesa, głównym bohaterem wirtualnego spotkania była sytuacja w kraju, która potrwa 10 miesięcy wojny. Nominacja pomaga również przygotować się do międzynarodowej konferencji w Paryżu we wtorek, aby skoordynować najpilniejszą pomoc potrzebną teraz do przeciwdziałania rosyjskiej zimie i masowym atakom na infrastrukturę krytyczną na Ukrainie. Ostrzał pozostawia dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu w temperaturach poniżej zera.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.