Wojna na Ukrainie – Rosja, dzisiaj, najważniejsze wydarzenia na żywo: Ukraina przeprowadza najpotężniejszy atak na Rosję: uszkadza statek i łódź podwodną

Wojna na Ukrainie – Rosja, dzisiaj, najważniejsze wydarzenia na żywo: Ukraina przeprowadza najpotężniejszy atak na Rosję: uszkadza statek i łódź podwodną

Przedstawiciele koalicji rządowej wzywają Scholesa do przyspieszenia dostaw rakiet Taurus na Ukrainę

We wspólnym piśmie do kanclerz podkreślają przedstawiciele trzech partii koalicji rządzącej w Niemczech. Olafa Scholesazatwierdzić Dostawa rakiet manewrujących dalekiego zasięgu Taurus na Ukrainę I w ten sposób jeszcze mocniej wesprzyj obecną kontrofensywę kraju.

Już ofensywa ukraińska odnosi ważne sukcesy„, piszą, upierając się, że”Ukraina szczególnie potrzebuje systemu rakietowego Taurus Cruise, który znajduje się w rezerwach Bundeswehryselektywnie osłabiać rosyjską logistykę wojenną”.

List Andreasa Schwarza, socjaldemokraty odpowiedzialnego za budżet obronny; Green Anton Hofreiter, przewodniczący Komisji do Spraw Europejskich; Natomiast liberałka Marie-Agnes-Strack-Zimmerman, szefowa Komisji Obrony dostępna dla „Der Spiegel”, została wysłana zarówno do Scholza, jak i do ministra obrony Borisa Pistoriusa.

Przedstawiciele ukraińskiego rządu zapewniali nas kilkakrotnie w prywatnych rozmowach, Ten system uzbrojenia będzie używany wyłącznie na terytorium Ukrainy. Nie widzimy powodu, aby wątpić w to zaangażowanie” – mówią.

Tak twierdzą W Ministerstwie Spraw Zagranicznych istnieją obawy, że Kijów mógłby wykorzystać ten system do ataków rakietami kierowanymi na cele na terytorium RosjiMa zasięg ponad 500 kilometrów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *