Oczywiście nie Rosja A twoi najbliżsi sąsiedzi nie chcą być ugryzieni przez tego samego psa dwa razy.
Tak więc od samego początku, pośród chaosu, z którego wyszła niezdarna Siły amerykańskie z Afganistanu Po dwudziestu latach bezowocnej okupacji Moskwa ostrzega przed niebezpieczeństwami, jakie stwarzają tysiące terrorystów z Państwa Islamskiego i innych ugrupowań ekstremistycznych, które Waszyngton systematycznie sprowadza do tego kraju z niekorzystnych scenariuszy w Syrii, Iraku i innych częściach Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu. Wschód. , nie dokładnie z powodu rzekomego wsparcia humanitarnego i pomimo ogłaszania się niepodważalnym uniwersalnym zbawicielem przeciwko islamskiemu sekciarskiemu ekstremizmowi.
A ponieważ historia jest historią, warto w tym czasie przypomnieć, że czterdzieści lat temu Al-Kaida, jeden z „partnerów” Gringo w wojnie, wystąpiła przeciwko postępowej władzy w Kabulu i wojskom sowieckim, które przybyły im z pomocą . Koordynacja z CIA na rzecz interesów Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w interwencji w Bośni i Kosowie w ramach przymusowego rozwiązania Jugosławii; Zinfiltrował swoich bandytów w Czeczenii przeciwko Rosji. Zwróciła destabilizujące oczy na byłe azjatyckie republiki Związku Radzieckiego (Kazachstan, Turkmenistan, Kirgistan, Uzbekistan i Tadżykistan) i rozszerzyła swoje przestępcze ramię, by spróbować wspierać ugrupowania ekstremistyczne w Chinach. Była to jawna przemoc na rzecz wymyślonej przez gringo dominacji w Eurazji, która w dominujących kategoriach geopolitycznych równała się „rządom świata”.
W związku z tym obecny alert o Prezydent Rosji Władimir Putin Nie ma nic bezprecedensowego w okresach spokoju, które gromadzą się u bram granic krajów Azji Środkowej.
Szef Kremla tłumaczył telefonicznie zaprzyjaźnionym krajom regionu, że rosyjskie służby niedawno wykryły grupy terrorystyczne stacjonujące w Afganistanie, w tym co najmniej dwa tysiące agentów ISIS, z wyraźnym zamiarem destabilizacji sąsiednich krajów. Zdobywanie przestrzeni w kierunku granicy rosyjskiej.
Putin powiedział, że grupy ekstremistyczne i terrorystyczne są zaangażowane w „podżeganie do konfliktów etnicznych i sekciarskich oraz nienawiści religijnej”, dodając, że nawet próbują infiltrować „pod przykrywką uchodźców”.
Przywódcy Azji Środkowej przyłączyli się do telekonferencji i zgodzili się, że należy wspólnie chronić swoje ziemie i działać na rzecz wsparcia narodu afgańskiego w jego najbardziej masowych potrzebach.
W każdym razie, jako akt wybiegający w przyszłość w obliczu tego, co może doprowadzić do serii niebezpiecznych konfliktów zbrojnych, zaledwie kilka dni temu armie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, OUBZ, w skład którego wchodzą Rosja i kilka sąsiednich republik azjatyckich przeprowadził ćwiczenia mające na celu wzmocnienie wspólnych reakcji wojskowych na każdą agresję zewnętrzną. Moskwa zaczęła też rozbudowywać i modernizować machinę wojskową swoich sojuszników, aby uzyskać bardziej przenikliwą obronę.
Tymczasem alarm Putina nie wywołał wielu dociekań wśród analityków, co oznacza, że pomimo tego, że może to być bardzo niebezpieczny ruch dla talibów, dziś w rządzie Afganistanu, nie można wykluczyć tolerancji. W odniesieniu do aktów terrorystycznych przeciwko regionom graniczącym z Rosją, niepublikowany warunek umowy ze Stanami Zjednoczonymi o jej straszliwym wycofaniu się z Afganistanu kilka dni temu.
Warto zauważyć, że jednym z „modeli” Donalda Trumpa w tym sensie było „wyjście z głupich wojen” wywołanych przez jego poprzedników i „przekazanie problemów” innym, zwłaszcza jeśli byli niewygodnymi przeciwnikami. Ułatwia im to komplikowanie życia tak bardzo, jak to możliwe.
Rzeczywiście, zgoda Trumpa z talibami na przekazanie im władzy wyłącznie po ewakuacji wojskowej była niczym innym jak przebiegłym dwustronnym strachem na wróble z tą uzbrojoną grupą, która celowo ignorowała obecność samych władz Kabulu i innych lokalnych wojowników.
Jednakże, jeśli terroryści wyjdą poza swoje bazy, nie wydają się mieć korzystnych perspektyw w swoich intencjach, ani tych, którzy mogą ich pilnować z powodu twierdzenia o zagranicznych aspiracjach ekspansjonistycznych. Więc… przeżyj, żeby zobaczyć.
wytłumaczyć:
Byłe republiki radzieckie w Azji Środkowej wraz z Rosją przygotowują się na każdą terrorystyczną awanturę. Na zdjęciu siły OUBZ podczas swoich ostatnich manewrów.
Źródło: RT
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”