Wojna rosyjsko-ukraińska, na żywo: najnowsze wiadomości na temat dzisiejszego konfliktu

Wojna rosyjsko-ukraińska, na żywo: najnowsze wiadomości na temat dzisiejszego konfliktu

18:38

Rosjanka oddzielona od ojca za rysowanie antywojennej kreskówki napisała: „Jesteś moim bohaterem”.

Maria Moskalew, 13-letnia rosyjska uczennica, napisała list poparcia dla swojego ojca, który został skazany na dwa lata więzienia za antywojenny film animowany na Ukrainie i teraz ucieka.

Sprawa od kilku tygodni budzi oburzenie w Rosji i stała się symbolem bezlitosnych rozpraw z tymi, którzy sprzeciwiają się operacji wojskowej Kremla na Ukrainie.

We wtorek sytuacja zmieniła się, gdy sąd w Efremowie, 300 kilometrów na południe od Moskwy, uznał oskarżonego Aleksieja Moskalewa za zaginionego. „Wyrok został odczytany pod nieobecność oskarżonego, ponieważ zniknął i nie pojawił się publicznie” – powiedziała AFP Elena Michajłowska, szefowa wydziału komunikacji sądu.

18:30

Kuleba oczekuje, że Austria udzieli Ukrainie „wszelkiej możliwej pomocy” „w ramach swojej neutralności”

W środę minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wyraził nadzieję, że władze austriackie udzielą „wszelkiej możliwej pomocy” siłom ukraińskim w ramach inwazji na Rosję.Szacunek dla neutralności, która jest częścią ich tożsamości politycznej». „Koncepcja neutralności może być wykorzystana jako wymówka, by nie robić nic lub robić niewiele. Jednak osoba może starać się zrobić jak najwięcej w ramach tej neutralności. Chciałbym myśleć, że Austria wybiera tę drugą opcję, aby wesprzeć nas nie tylko politycznie i humanitarnie, ale także w innych kwestiach”; Powiedział w rozmowie z austriacką gazetą „Die Presse”.

17:36

Ukraina potępia zalecenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dotyczące rosyjskich i białoruskich sportowców

W środę ukraińskie Ministerstwo Sportu potępiło tzw Częściowa zmiana pozycji Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zezwolił rosyjskim i białoruskim sportowcom na udział w międzynarodowych zawodach jako neutralni.

„Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy potępia częściową zmianę stanowiska MKOl w sprawie nieakceptowania rosyjskich i białoruskich sportowców” – poinformowało ukraińskie ministerstwo w oświadczeniu.

„Konsekwentnie opowiadaliśmy się i nadal będziemy nalegać, aby przedstawiciele Federacji Rosyjskiej, w warunkach bezprecedensowej i nieuzasadnionej agresji zbrojnej, przy wsparciu Republiki Białoruś przeciwko Ukrainie, wbrew zasadom Karty Olimpijskiej, nie być obecnym na międzynarodowych arenach sportowych”.

Putin przyznaje, że sankcje mogą negatywnie wpłynąć na rosyjską gospodarkę

Prezydent Władimir Putin przyznał w środę, że międzynarodowe sankcje za atak na Ukrainę mogą mieć „negatywny” wpływ w „średnioterminowej” perspektywie na rosyjską gospodarkę, po tym jak chwalił się w ostatnich miesiącach zdolnością kraju do przystosowania się do nowej sytuacji.

„Sankcje nałożone na rosyjską gospodarkę mogą mieć na nią negatywny wpływ w perspektywie średnioterminowej” – powiedział prezydent w telewizyjnym wywiadzie dla rządu.

Po raz pierwszy Putin publicznie przyznał się do wpływu licznych międzynarodowych sankcji na gospodarkę narodową, które dotykają różnych sektorów, w tym węglowodorów.

16:16

Warszawa wzywa Unię Europejską do ograniczenia importu ukraińskiej pszenicy

Premier Mateusz Morawiecki wezwał w środę Brukselę do wstrzymania importu ukraińskiej pszenicy, która według niego zapełnia magazyny w Polsce i „destabilizuje” lokalne rynki.

Rolnicy od dawna protestują w całej Polsce, ponieważ pszenica przybywająca z Ukrainy jest często przechowywana do wysyłki do innych krajów, co powoduje zapełnienie silosów i dramatyczny spadek cen.

Tradycyjne szlaki eksportowe ukraińskiej pszenicy przez Morze Czarne zostały zamknięte lub ograniczone przez rosyjską inwazję.

„Prosimy Komisję Europejską o stosowanie wszystkich przepisów [posible] Ograniczyć lub uniemożliwić wjazd ukraińskiej pszenicy do Polski jako kraju docelowego” – krzyczał szef polskiego rządu na konferencji prasowej.

16:08

Polska rozważa utworzenie sojuszu na rzecz bojkotu Igrzysk Olimpijskich 2024 z powodu udziału Rosji

Polska rozważa utworzenie szerszej koalicji państw w celu zablokowania igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. w związku z decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o niewykluczaniu rosyjskich i białoruskich sportowców z międzynarodowej imprezy sportowej.

15:49

Ukraina wypiera siły Wagnera z linii zaopatrzenia Bachmuta

Ukraińskie wojsko mogło zepchnąć rosyjskich bojowników z Grupy Wagnera z drogi 0506 obwodu donieckiego, która stała się ważną linią zaopatrzeniową dla ukraińskich obrońców, poinformowało Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii 29 marca.

15:34

Putin przyznaje, że sankcje „mogą negatywnie wpłynąć” na rosyjską gospodarkę

Prezydent Rosji Władimir Putin przyznał, że sankcje, jakie otrzymał w wyniku ofensywy wojskowej przeciwko Ukrainie, „mogą negatywnie wpłynąć” na rozwój rosyjskiej gospodarki, choć generalnie tego bronił. Jest pozytywny trend.. Putin, który spotkał się w środę z członkami swojego gabinetu, podsumował sytuację gospodarczą, aby podkreślić ogólnie pozytywne aspekty, broniąc nawet tego, że wyjście zachodnich firm z rosyjskiego rynku otworzyło nowe „pola”, które teraz próbują zrobić . Skorzystaj z lokalnych firm.

14:12

Wysoki rangą rosyjski dyplomata powiedział w środę, że Moskwa przestała udostępniać Stanom Zjednoczonym informacje o swoich siłach nuklearnych, w tym powiadomienia o testach rakietowych, według Associated Press.

Rosja przestaje dzielić się informacjami nuklearnymi ze Stanami Zjednoczonymi

13:53

Liczba operacyjnych głowic nuklearnych wzrośnie w 2022 r. za sprawą Rosji

Raport opublikowany w środę mówi, że liczba operacyjnych głowic jądrowych na świecie wzrośnie w 2022 roku, na czele z Rosją i Chinami.

Według raportu monitorowania zakazu jądrowego, opublikowanego przez norweską organizację pozarządową Norsk Folkehjelp, na początku 2023 r.

Według raportu jego niszczycielska zdolność odpowiada „ponad 135 000 bombom zrzuconym na Hiroszimę”.

Wzrost obserwowany w 2022 r. to zasługa Rosji, która dysponuje największym arsenałem nuklearnym na świecie z 5889 działającymi głowicami, a także Chin, Indii, Korei Północnej i Pakistanu.

13:09

Kreml mówi, że „wojna hybrydowa” między Rosją a Zachodem będzie trwała „przez długi czas”

A Kreml potwierdził w środę, że „wojna hybrydowa” między Rosją a mocarstwami zachodnimi będzie trwała „przez długi czas”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział prasie: „Jeśli mówimy o szeroko rozumianej wojnie, o konfrontacji z krajami zachodnimi io tej wojnie mieszanej (…) to będzie trwało jeszcze długo”.

Rosja rozpoczęła ofensywę wojskową przeciwko swojemu sąsiadowi, Ukrainie, nieco ponad rok temu.

11:29

Szwecja wzywa ambasadora Rosji w związku z jego groźbami w sprawie członkostwa kraju w NATO

Szwedzkie władze wezwały w środę ambasadora Rosji w tym kraju Wiktora Tatarincewa, by zaprotestować przeciwko serii komentarzy, w których twierdził, że szwedzkie terytorium stanie się „uzasadnionym celem” działań odwetowych Moskwy, jeśli w końcu przystąpi do NATO.

Szwedzki minister spraw zagranicznych Tobias Bijlström nazwał to „wyraźną próbą wywarcia wpływu” i podkreślił, że „politykę bezpieczeństwa Szwecji określa samo państwo i nikt inny”.

10:10

Ukraina donosi o nielegalnej deportacji prawie 20 000 ukraińskich dzieci przez Rosję

Ministerstwo Reintegracji Ukrainy poinformowało, że Rosja nielegalnie deportowała 19 541 ukraińskich dzieci, a 4390 dzieci przebywa na terytoriach okupowanych.

08:56

Zełenski zaprasza Xi Jinpinga na Ukrainę: „Jesteśmy gotowi go przyjąć”

A ukraiński prezydent potwierdza, że ​​są już „gotowi na jego przyjęcie”. W opublikowanym we wtorek wywiadzie dla Associated Press Zełenski oficjalnie zaprosił chińskiego przywódcę Xi Jinpinga do odwiedzenia Ukrainy.

06:30

Polska spodziewa się, że kolejny pakiet unijnych sankcji będzie „zaostrzony” wobec Białorusi

Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiedział we wtorek, że kolejny pakiet unijnych sankcji za inwazję Rosji na Ukrainę zostanie „Surowniejsze” wobec Białorusi Po tym, jak Moskwa ogłosiła rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na terytorium sąsiedniego kraju. „Ten pakiet z pewnością będzie zawierał więcej środków wobec Białorusi (…). „Będzie trudniej z reżimem (Aleksandra) Łukaszenki” – powiedział polski premier w Bukareszcie podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim rumuńskim odpowiednikiem Nicolae Ciuką.

05:32

Ukraina potwierdza nowy pakiet pomocy gospodarczej USA o wartości 2,5 miliarda dolarów

Premier Ukrainy Denys Szmygal potwierdził we wtorek, że administracja USA wyśle ​​nowy pakiet pomocy gospodarczej o wartości Rs. 2,5 miliarda dolarówponad 2300 mln euro. Jak podkreśla ukraiński portal rządowy, pieniądze te trafią do Kijowa w ramach projektu IBRD i zostaną przeznaczone na opłacenie lekarzy, emerytów, bezdomnych i pomoc rodzinom o niskich dochodach. „Należy zauważyć, że od początku roku Ukraina otrzymała prawie 5 miliardów dolarów, czyli ponad 4,6 miliarda euro, wsparcia z Unii Europejskiej i ponad 2 miliardy dolarów, czyli ponad 1,8 miliarda euro, pomocy od Stanów Zjednoczonych. Zjednoczonych” – podkreśliła.Ukraiński rząd.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *