Wojna rosyjsko-ukraińska – Wołodymyr Żeleński ostrzega, że ​​Moskwa może zaatakować Polskę, Czechy i Bułgarię | Władimir Putin | Świat

Prezydent Ukrainy, W środę ostrzegano, że jeśli Moskwie uda się inwazja… Może atakować inne kraje, z których wskazał na Polskę, Czechy i Bułgarię.

„Tyran nie chce zatrzymywać się na terytorium Ukrainy”, Moskwa „chce przenieść się do nowych państw”, obiecał Zhelensky w telematycznym wystąpieniu w czeskim parlamencie.

Patrzeć: Kaliningrad, rosyjskie terytorium w Europie jest teraz otoczone przez państwa NATO

Podkreślił, że okupacja Ukrainy przez rosyjskie wojsko, która jest uzbrojona od 112 dni od jej uruchomienia 24 lutego, musi „zakończyć zwycięstwo” pokrzywdzonego kraju, ponieważ obejmuje „wojnę o przyszłość Europy”. Walczył „.

„Musimy zatrzymać i spalić (rosyjskie) czołgi, aby nigdy nie mogły wrócić do Brocka, Brna, Ostrawy i Karlowych Warów” – powiedział prezydent z Kijowa, odnosząc się do inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w sierpniu 1968 roku.

Ponadto wezwał Unię Europejską (UE) do zaostrzenia sankcji gospodarczych i finansowych wobec Kremla.

– Jesteśmy z tobą. Zostań z nami – nalegał. Żeleński.

W swoim piętnastominutowym przemówieniu wyraził również swoje ambicje Ukraina Kandydat do przystąpienia do UE w tym miesiącu, aby uzyskać status kraju.

„Mamy nadzieję, że UE odpowie na pytanie o stanowisko Ukrainy. Bądźcie aktywni w tych dniach w obronie Europy” – powiedział ukraiński przywódca prawodawcom z obu izb parlamentu.

Praga obejmie rotacyjne przywództwo w Unii Europejskiej 1 lipca, a jednym z jej priorytetów jest przyznanie tego stanowiska Kijowowi, który jest prekursorem stania się częścią Community Group.

„Jednym z naszych celów jest nadanie Ukrainie statusu kraju kandydującego” – przyznał przed słowami premier Peter Fila. Żeleński.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.