Wojna Ukraina – Rosja, dziś na żywo doniesienia prasowe: Ukraina potwierdza śmierć Wiktora Sokołowa

Wojna Ukraina – Rosja, dziś na żywo doniesienia prasowe: Ukraina potwierdza śmierć Wiktora Sokołowa

Rosja oskarża Kanadę o „flirt z nazizmem” i ogłasza podjęcie działań mających na celu uhonorowanie nazistowskiego bojownika

Rosyjski MSZ zapowiedział, że tak się stanie Działania przeciwko urzędnikom kanadyjskim w odpowiedzi na niedawne hołdy złożone Ukraińcowi Jarosławowi HanceMoskwa oskarżyła Ottawę o walkę po stronie nazistowskich Niemiec podczas II wojny światowej.Flirt z nazizmem„.

Podejmiemy niezbędne kroki w kontekście stosunków rosyjsko-kanadyjskich, które rząd Ottawy znajdują się w głębokim kryzysie.”, stwierdziło w oświadczeniu rosyjskie teki dyplomatyczne, krytykując ideologię bronioną ostatnio przez Kanadę jako „przesiąkniętą nienawiścią do Rosji”.

„Ich kultura, wartości religijne i tradycyjne mają korzenie związane z nazizmem. To nie przypadek, że w tym kraju stawiane są pomniki przywódcom ukraińskiego nacjonalizmu i dużej części nazistów. Ci, którzy otrzymali azyl, jak Jarosław Hanka, żyją w pokoju, chwaleni i chronieni (…) jako bojownicy przeciwko rosyjskiemu komunizmowi” – ​​dodało ministerstwo.

Dlatego rosyjska dyplomacja ”Zdrowe siły w społeczeństwie kanadyjskim„Więc mówią przeciw”FaszyzmHistorię i życie codzienne ich kraju sponsoruje władza wykonawcza, której sztandarem jest „rusofobia”.

Koniec kontrowersji Uznanie Hanki osiągnęło stanowisko ambasadora RP w Ottawie Witolda Dzielskiego.Kanadyjska telewizja CTV podała, że ​​Ukrainiec nie powinien nawet zasiadać w parlamencie, lecz „powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności” za to, czego nazistowski batalion bojowy, którego był częścią, zrobił podczas II wojny światowej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *