Wojna Ukraina – Rosja, dziś na żywo w ostatniej chwili: Putin zmienia swoje przemówienie

Dyrektorzy gazet baskijskich domagają się poszanowania praw człowieka dziennikarza Pablo Gonzáleza

Dyrektorzy gazet baskijskich Grupa aktualności, Grupa Vocento, Kara i Berria Z inicjatywy Stowarzyszenia i Kolegium Dziennikarzy Baskijskich opublikowali list, w którym bronią zasad demokratycznych, Prawa człowieka Bask domaga się ich zastosowania w przypadku dziennikarza, w oparciu o domniemanie niewinności Paul Gonzalez.

Gonzalez oskarżony o bycie rosyjskim szpiegiem Był więziony w Polsce przez ponad sześć miesięcy, przetrzymywany w areszcie, poddany „trudnemu” reżimowi więziennemu bez kontaktu. To było Został aresztowany w lutymKiedy pracowałem jako reporter w tym kraju, relacjonowałem wiadomości Exodus ludności ukraińskiej po inwazji rosyjskiej.

„Prosimy wszystkie zainteresowane instytucje o zrobienie tego Próba jego uwolnienia Niezależnie od wyniku, upewnij się, że masz uczciwy i przejrzysty proces sądowy. Podobnie powtarzamy, że w każdej sytuacji lub sytuacji awaryjnej potrzeba Pozwól mediom i dziennikarzom swobodnie pracowaćPełna gwarancja bezpieczeństwa i poszanowania praw człowieka” – czytamy w liście.

„Wojna Nie może być pretekstem do ograniczenia wolności słowa i prawo obywateli do informacji” – podkreślają dyrektorzy baskijskiego pisma literackiego.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.